۸ کتابی که با خواندن آن‌ها عاشق کتاب‌ها می‌شوید (معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی)

۸ کتابی که با خواندن آن‌ها عاشق کتاب‌ها می‌شوید (معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی)

شاید در شروع کتابخوانی و پاگذاشتن در مسیر تبدیل شدن به یک کتابخوان حرفه‌ای، هیچ‌چیز مهم‌تر از انتخاب کتاب‌های مناسب برای مطالعه نباشد. سوالی که معمولا توسط افراد در این مرحله مطرح می‌شود این است که چه کتابی بخوانم یا برای مطالعه از چه کتابی شروع کنیم و همانطور که در پست چگونه کتابخوان شویم گفتیم، اهمیت کتاب خوب خواندن کمتر از اهمیت کتابخوانی نیست.

اگر سوال شما هم این است که برای شروع چه کتابی بخوانیم ، این پست را تا آخر دنبال کنید. این پست، به معرفی کتابهای مفید برای مطالعه و همچنین معرفی کتاب های خواندنی می‌پردازد. کتاب‌هایی که به احتمال زیاد برای شما جذاب است و شما را به مطالعه کتاب‌های بیشتر ترغیب می‌کند و معیارهای دیگری مانند حجم مناسب و نه چندان زیاد در آن رعایت شده است.

البته هیچ‌وقت فراموش نکنید که ایده پیشنهاد کتاب تنها در ابتدای مسیر کتابخوانی می‌تواند به شما کمک کند و در ادامه این مسیر، این شما هستید که باید به سوال چه کتابی بخونم پاسخ بدهید و لیستی از کتاب‌های مورد نظر خود برای مطالعه را بر اساس نیازهایتان تهیه کنید.

بنابراین بعد از اینکه اهل کتاب خواندن شدید، هیچ‌کس بهتر از شما نمیتواند تشخیص دهد بهترین کتاب های دنیا برای شما چه کتابهایی است.

در ادامه چند کتاب برای مطالعه را به شما پیشنهاد می‌دهم که امیدوارم از مطالعه آن‌ها لذت ببرید.

 

معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

۱. قلعه حیوانات، جورج اورول

کتاب قلعه حیوانات - معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

روزی حیوانات یک مزرعه که از ظلم صاحبشان به تنگ آمده‌اند، تصمیم می‌گیرند که طغیان کرده و کنترل مزرعه و زندگی خودشان را به دست بگیرند …

داستان قلعه حیوانات از همان لحظه شروع شما را درگیر می‌کند و تا زمانی که کتاب را تمام نکنید آن را زمین نمی‌گذارید. جدای از داستان کتاب که تا مدت‌ها با شما می‌ماند، شاید اسم این کتاب را تقریبا از زبان تمام کتاب‌خوان‌ها بشنوید و می‌توانید درباره ماجراهای جالب آن و برداشت‌های خود از این داستان با دیگران صحبت کنید و لذت ببرید.

برای تهیه کتاب قلعه حیوانات از دیجیکالا برید به لینک زیر:

 

۲. شازده کوچولو، آنتوان دو سنت اگزوپری

کتاب شازده کوچولو - بهترین کتاب های جهان

بسیار بعید است که نام این کتاب به گوش شما نخورده باشد یا نقل‌قول‌های آن را در اطراف خود ندیده باشید. شازده کوچولو، کتابی بسیار کم حجم است که می‌توانید بارها و بارها آن را بخوانید و مطمئن باشید هیچ گاه از خواندنش خسته نمی‌شوید.

به شما توصیه می‌کنم که حتما این کتاب را مطالعه کنید و از گفتگوهای شازده کوچولو با موجودات دیگر لذت ببرید .

تهیه کتاب شازده کوچولو از دیجیکالا:

 

۳. کیمیاگر، پائولو کوئیلو

کتاب کیمیاگر - بهترین کتاب های دنیا

کتاب کیمیاگر شما را با خود به سفری دور و دراز می‌برد که می‌توانید از تک تک ثانیه‌های این سفر نهایت لذت را ببرید. چیزی که این کتاب را بسیار جذاب می‌کند، داستان پر کشش و در عین حال مفهوم ساده‌ای است که به آن پرداخته می‌شود. مفهومی که عرفا و فیلسوفان زیادی از آن سخت گفته‌اند و شاید روایت آن در قالب داستانی بتواند به شما بسیار کمک کند.

بدون شک پس از مطالعه این کتاب که یکی از کتاب های خوب و متفاوت در این زمینه است، شما تشنه مطالعه داستان‌های جذاب دیگر می‌شوید و این خود شروع مناسبی برای مسیر کتابخوانی است.

کتاب کیمیاگر، یکی از بهترین کتاب های جهان برای شروع کتابخوانی است، پس اگر قصد دارید اشتیاق کتابخوانی را در خود زیاد کنید این اثر، کتاب پیشنهادی ما به شماست.

تهیه کتاب کیمیاگر از دیجیکالا:

 

۴. دنیای سوفی، یوستین گردر

کتاب‌های فلسفی اغلب کتاب‌هایی پر حجم و با نثری خسته کننده و مبهم هستند و خوانندگان حرفه‌ای خود را می‌طلبند. اما برای خیلی از ما این سوال پیش می‌آید که بهترین کتاب برای شروع فلسفه و مطالعه در مورد آن چیست؟

کتاب دنیای سوفی، با یک نثر ساده و داستان بسیار جذاب از زندگی یک دختر کوچک کنجکاو که به دنبال کشف دنیای پیرامون خود است، سعی می‌کند مفاهیم و نظریه‌های فلسفی را از قرن‌های دور تا به امروز روایت کند و شما را با آن‌ها آشنا کند.

حتی اگر به دنبال مطالعه جدی فلسفه هم نیستید، به شما پیشنهاد می‌کنم که این کتاب را مطالعه کنید و از دنیای جذاب آن لذت ببرید.

تهیه کتاب دنیای سوفی از دیجیکالا:

 

۵. راهنمای کهکشان برای اتو‌استاپ‌زن‌ها، داگلاس آدامز

کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها - معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

نمی‌دانیم موجودات فضایی واقعا وجود دارند یا نه، اما برای یک لحظه تصور کنید که این موجودات یک روز در آسمان سیاره ما ظاهر شوند و برای احداث یک بزرگراه کهکشانی، زمین را نابود کنند!

راهنمای کهکشان برای هیچ‌هایکرها یکی از کتاب‌های بسیار جذاب ژانر تخیلی است که شما را به یک سفر بین ستاره‌ای می‌برد. داستانی که پر از هیجان و شوخی‌های خنده‌دار است و در قالب همین ماجراها، گاهی مفاهیم پیچیده و عمیقی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

شاید برای شما جالب باشد که ایلان ماسک هم مطالعه این کتاب را به شدت به دیگران پیشنهاد می‌دهد و شعار خانوادگی‌اش، شعار پشت جلب این کتاب است : هول نشوید.

تهیه این کتاب از دیجیکالا:

 

۶. ناتورِدشت، جی. دی. سلینجر

کتاب ناتوردشت - معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

اولین بار این کتاب را در ۲۲ سالگی خواندم و پس از زمین گذاشتنش با خودم فکر کردم که چرا انقدر دیر به سراغ این کتاب رفتم. داستان یک نوجوان آمریکایی طغیان‌گر که تنها در سه روز اتفاق می‌افتد و شما با این نوجوان همراه می‌شوید تا از سرنوشت او پس از اخراج شدنش از مدرسه آگاه شوید.

داستان این کتاب با این‌که در سه روز اتفاق می‌افتد، شما را وادار می‌کند تا در چند ساعت و بدون وقفه تمامش کنید و پس از مطالعه شاید با خود بگویید «باید دوباره بخوانمش».

اگر به دنبال مطالعهٔ یک کتاب خوب برای خواندن هستید، حتما این کتاب را امتحان کنید.

تهیه کتاب ناتور دشت از دیجیکالا:

 

۷. نفحات نفت، رضا امیرخانی

کم نیستند تحلیل‌گرانی که از مشکلات اقتصادی کشور صحبت می‌کنند و از دیدگاه‌های مختلف به آن می‌پردازند. رضا امیرخانی در این کتاب، با قلم روان و جذابش به دنبال ریشه‌یابی بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور می‌رود که همان نفت است.

این کتاب که به صورت یک مقاله بلند نوشته شده است، با داستان‌های مختلف خود سعی می‌کند به خواننده‌، مشکلات یک ساختار نفتی و چگونگی پدید آمدن این مشکلات را نشان دهد. این کتاب به شما کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به اطراف خود پیدا کنید و نسبت به مساله ارزش آفرینی طور دیگری فکر کنید.

قطعا این کتاب یکی از بهترین کتاب ها برای خواندن است چراکه بعد از خواندن این کتاب می‌توانیم مشکلاتی که را که به واسطهٔ نفت برایمان ایجاد شده است را بهتر درک و تحلیل کنیم.

تهیه کتاب نفحات نفت از دیجیکالا:

 

۸. هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن، رولف دوبلی

شماره ۸ در واقع دو کتاب از یک نویسنده است. هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن نام دو کتابی است که توسط رولف دوبلی نوشته شده است و در واقع لیستی از مهارت‌ها و اشتباهات تصمیم‌گیری و نکاتی در مورد بهتر فکر کردن است و شاید بتوانیم آن را یک جعبه ابزار جامع برای تصمیم‌گیری بهتر بنامیم. این دو کتاب شامل فصل‌های کوتاهی هستند که با یک داستان سعی دارند به شما درس‌های مهمی را منتقل کنند. فصل‌های کوتاه این کتاب‌ها باعث می‌شود که تجربه مطالعه آن‌ها برای شما خسته کننده نباشد و سبک داستان‌گویی دوبلی شما را با خود تا پایان کتاب می‌کشد.

مطمئن باشید که بعد از مطالعه این کتاب، نوع نگاهتان به زندگی و بسیاری از تصمیم‌هایتان تغییر خواهد کرد و از عینک جدیدی که این کتاب به شما می‌دهد نهایت لذت را خواهید برد.

تهیه کتاب هنر شفاف اندیشیدن از دیجیکالا:

 بهترین کتاب های جهان؛ ادامهٔ مسیر شما در راه کتابخوان شدن

در این مطلب به معرفی مناسب برای شروع کتابخوانی پرداختیم و پاسخ سوال کتاب چی بخونم را به صورت کامل و درقالب معرفی چند کتاب دادیم .

 دنیای ذهنی آدمها و نیازهای آنها متفاوت است. بنابراین بهترین کتاب های جهان را تنها خودتان می‌توانید تشخیص دهید.

جواب ما به سوال چه کتاب هایی بخوانیم این است که اگر مطالعهٔ خود را با کتاب هایی آغاز کنید که در لیست معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی حضور دارند، قطعا از کتابخوانی خود دستاوردی بدست خواهید آورد که موتور محرک شما برای ادامهٔ کتابخوانی خواهد شد.

همچنین اگر اهل مطالعه مستمر کتاب نیستید، بهتر است در قدم اول با خرید یکی از کتاب‌هایی که در این متن معرفی شد، عادت به کتابخوانی کنید و در قدم بعدی، به سراغ بهترین کتابها از نظر منتقدان و کارشناسان بروید.

در این مطلب به معرفی بهترین کتابهای دنیا در پرداخته‌ام:


زندگی خود را طراحی کنید – یک اتفاق مهم در زندگی شما!

قطعا در مسیر کتابخوانی با کتاب‌های برنامه‌ریزی و موفقیت … برخورد کرده‌اید.

هدف همهٔ ما از خواندن این کتاب‌ها کسب رضایت فردی و شغلی است.

اما سوال اینجاست که چقدر این کتاب‌ها و دوره‌ها موثر هستند؟

این بار با یک شیوهٔ عملی پیش خواهیم رفت تا برای همیشه حال خوبی که دنبالش بودیم را بدست بیاوریم.

بعد از دیدن دوره طراحی زندگی قطعا دیدتان به زندگی عوض خواهد شد و به رضایت شغلی و … خواهید رسید.

کافیست روی لینک زیر کلیک کنید و با تهیهٔ دورهٔ طراحی زندگی آیندهٔ خود را روشن‌تر کنید.

خرید کتاب با تخفیف

همچنین اگر شما نیز دغدغهٔ مالی برای تهیه کتاب دارید و این مساله برایتان واقعا دشوار است بهتر است که کتاب ها را با تخفیف تهیه کنید.

از لینک زیر می‌توانید کتابهای تخفیف‌دار را از سایت دیجیکالا تهیه کنید.

محبوب‌ترین‌ها در یک نگاه

بعضی از کتاب‌ها به راحتی در قلب آدم جا باز می‌کنند و خواندن این کتاب‌ها قطعا تجربهٔ زیبایی را برایمان رقم خواهد زد.

اگر قصد خرید کتاب‌هایی را دارید که غوغا به پا کرده‌اند، سری به لینک زیر بزنید:

محبوب‌ترین کتاب‌های دنیا در دیجی کالا

به دنبال کتاب جدید هستید؟ این قسمت برای شماست.

به دنبال کتاب جدید هستید؟ کاری ندارد. کافیست سری به لینک زیر بزنید تا با جدیدترین کتاب‌ها آشنا شوید.

در لینک زیر به لیست کاملی از جدیدترین کتاب‌ها دسترسی خواهید داشت. بد نیست که این کتاب‌ها را نیز امتحان کنید.

جدیدترین کتاب‌های دنیا در دیجی کالا


سوالات متداول

در این بخش به سوالات احتمالی شما در مورد این مطلب پاسخ داده‌ام؛ اگر سوال دیگری دارید، حتما از بخش نظرات که در پایین صفحه وجود دارد استفاده کنید و نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای انتخاب این کتاب‌ها چه معیاری را در نظر گرفته‌ایم؟

ملاک ما برای انتخاب بهترین کتاب برای خواندن ۳ چیز بوده‌است
۱- محتوای کتاب، که با خواندنن آن به دانسته‌های شما افزوده شود
۲- معرفی کتاب‌های جذابی که نظر اکثریت در موردشان مثبت بوده است
۳- حجم مناسب کتاب‌ها که شما را خسته نکنند

چگونه بهرهٔ بیشتری را از خواندن این کتاب‌ها ببرید؟

برای این قضیه، توضیحات کاملی را در مطلب چگونه کتابخوان شویم؟ داده‌ایم. با انجام این موارد قطعا بهترین استفاده را خواهید برد.

بعد از خواندن این کتاب‌ها، چه کتاب هایی بخوانیم؟

در مطالب دیگری به معرفی بسیاری از کتاب‌ها پرداخته‌ایم که در قسمت دسته‌بندی مطالب می‌توانید کتاب مورد علاقهٔ خود را پیدا کنید اما اگر به دنبال یک لیست از بهترین کتاب‌های دنیا هستید حتما سری به مطلب ۱۰۰ کتابی که باید خواند بزنید.


دسته بندی مطالب مرتبط

اگر به دنبال بهترین کتاب برای خواندن هستید  و یا قصد پیشنهاد کتاب را به کسی دارید می‌توانید از لیست زیر استفاده کنید.

شما در این مطلب علاوه بر این که با کتاب های جذاب و عالی آشنا شدید، حالا خود نیز این توانایی را دارید که به دوستان خود و دیگران کتاب خوب برای خواندن معرفی کنید.

در این قسمت به معرفی انواع کتاب های خواندنی در زمینه های متفاوت پرداخته‌ایم، کتاب‌هایی که بر اساس نظر  کارشناسان و متخصصان در هر زمینه انتخاب شده‌اند و در لیست معرفی کتاب های خوب جای دارند:

اگر مایل به خواندن بهترین کتاب‌های دنیا هستید می‌توانید به مطلب دیگری که در این باره منتشر کرده‌ایم سری بزنید، قطعا برایتان جالب خواهد بود:

 

همچنین این مطالب هم احتمالا برایتان جذاب خواهد بود زیرا در هرکدام از این مطالب به معرفی کتاب خواندنی در زمینه های متفاوت پرداخته‌ایم:

بهترین کتابها برای مطالعه

بهترین کتابهای ایرانی

بهترین نویسندگان ایرانی

بهترین کتابها برای نوجوانان

دیدگاه ها

 1. ایران

  همه اش شد که کتابهای خارجی و نویسندگان خارجی پس نویسنده های ایرانی چی؟ کی میتونه شازده احتجاب گلشیری و یا سمفونی مردگان و یا سال بلوای عباس معروفی را دست کم بگیرد و یا مجموعه کلیدر دولت ابادی و حتی در نویسنده های جدید و نو قلم هم آثار ارزشمند و پر مغزی را می شود پیدا کرد. مثلاً یوزپلنگهای که با ما می دوند بیژن نجدی که شامل چندین داستان کوتاه است و یا یک کتاب جدید به نام دیوار گلی دیدم از نویسنده گمنام به نام غلامی که خیلی خوب نوشته شده بود یا داستانهای فریبا وفی با آن حس زنانه ای،بعضی از آثار مصطفی مستور. عاشقانه های آرام نادر ابراهیمی و و …

 2. حسین آراسته

  سلام .دنده کتار جنایی به چاپ رساندم. برای تبلیغات و قرار دادن در سایت چه شرایطی داره.؟؟متشکرم

 3. صبا

  جالب بود! من همون پیام ظاهری کتاب رو به زور درک کردم. مردم به چه چیزهایی فک می کنن ها! ولی یه جورایی درست می گید…

 4. Zahra

  کتاب‌های معرفی شده عالین
  سه شنبه ها با موری
  رز گمشده
  عشق سالهای وبا
  یک عاشقانه ارام
  رو معرفی می‌کنم

 5. محمد خضری

  ممنون واقعا بابت این پست. من خودم کتاب های “قلعه حیوانات”، “شازده کوچولو” و “دنیای سوفی” رو خونده بودم. کتاب های خیلی خوبی هستند از نویسنده های خیلی خوب. کتاب های دیگه این نویسنده ها رو هم که بخونید باعث بیشتر شدن علاقه‌تون به کتاب خوندن میشه. آقای آرامش خیلی هوشمندانه این کتاب ها رو انتخاب کردند و کتاب هایی رو معرفی کردند که میتونن دید آدم رو نسبت به خیلی مسائل عوض کنن.
  من کتاب “راهنمای کهشکان برای اتواستاپ زن ها” رو بعد از معرفی خوندم. به شدت توصیه میکنم این کتاب رو. کتاب بی نظیری بود که کمدی خیلی خوبی داشت و با هر چیزی شوخی می‌کرد.
  خوندنش اصلا آدم رو خسته نمیکنه و نویسنده با هنرمندی هر چه تمام تر خواننده رو به خوندن ادامه داستان میکشونه. جالبه بدونید من خودم بعد از خوندن این کتاب تصمیم گرفتم جلدهای دیگه این کتاب رو هم بخونم. ممنون از آقای آرامش بابت معرفی این کتاب خوب.
  یک کتاب دیگه از جورج اورول رو هم خودم دوست دارم بهتون معرفی کنم، کتاب “آس و پاس در لندن و پاریس” هست. این اولین کتابی که این نویسنده بعد از تمام اتفاقاتی که توی زندگیش افتاده و پشت سر گداشته منتشر کرده و داستان زندگی خودش رو نوشته. خوندن این کتاب واقعا امید و انگیزه زیادی میده به آدم برای ادامه زندگی و رسیدن به هدفی که میخواn. از طرفی باعث میشه که با کتاب های این شخص هم ارتباط بیشتری بگیرید.

  باز هم ممنون از آقای آرامش بابت این مطلب خوبشون.

 6. مرتضی

  سلام
  من کتاب کیمیاگر خوندم و باعث شد تو زندگیم به حرکتی از خودم نشون بدم هر انسانی رویای شخصی داره که باید بهش برسه…

 7. امیرحسین رضایی

  سلام.کتاب های ییلماز گونِی(نویسنده ترکیه ای)واقعا ارزش خوندن داره.خواستم بهتون پیشنهادش کنم

 8. آیت

  بجز دو یا سه مورد، انتخاب این ۸ کتاب جهت عاشق کردن انسان به کتابخوانی، انتخاب های نادرستی است. بعضی از این کتابها، انسان را از کتابخوانی بیزار می کند(خصوصا افرادی که کتابخوان نیستند و قرار است با خواندن این کتابها، عاشق کتاب شوند). این همه کتابهای ناب و بی نظیر آنوقت رفتی چند کتاب خاص که طرفدار عام ندارد را انتخاب کردی!!!!

 9. مریم

  درود .کتاب مامان ومعنای زندگی .خاطرات صددرصد واقعی یک سرخپوست پاره وقت . ومن وتو .جز ازکل وبارون درخت نشین .زوربای یونانی .ماجرای عجیب سگی درشب قشنگ بودند .

 10. مرتضی

  سلام
  من از این لیست ۸ تایی به شما کتاب “ناتور دشت” رو معرفی میکنم. این کتاب خیلی خوب تونسته روحیه طغیانگر و عاصی شخصیت اصلی داستان رو وقتی در با خودش صحبت میکنه، به نمایش بگذاره.
  امیدوارم از خوندن این کتاب لذت ببرید

 11. المیرا خزاعی

  کتاب های آلن دوباتن هم خیلی خوب هستن.مثل سیر عشق،آضطراب منزلت،هنر سیر و سفر و … .
  همینطور کتاب های روانشناسی کارن هورنای.

 12. بنیاد کتاب

  با سلام
  ما داریم روی پروژه ای برای افزایش سرانه مطالعه در ایران کار می کنیم. روش کار به این صورت هست که اعضا کتابهای خودشون را به بنیاد کتاب هدیه می دن تا سایر اعضا اون رو به امانت بگیرن. اینجوری کتاب در تمام کشور به گردش در میاد و تعداد زیادی اون رو مطالعه می کنن.
  با اهدای حداقل یک کتاب سهمی در این کار فرهنگی بزرگ داشته باشید.
  http://www.bonyade-ketab.ir

 13. ثمر

  ناشران کتاب ها را با کاغذ بالکی که شبیه کاغذ کاهی هست چاپ میکنند بنظر شما خواندن کتاب با کاغذ های بالکی بهتر هستند یاکتاب با کاغذهای تحریر و سفید؟
  ممنون میشم نظر شما کتاب خوان ها را بدانم?

  1. amir

   بالکی صد در صد بهتره هم وزنش کمتره و هم نور رو کمتر باز تاب می کنه و چشم دیر تر خسته میشه
   در ضمن توی ساختش مواد شیمیایی کمتری استفاده شده و اسیب کمتری به محیط زیست هم میزنه
   تنها ضعف این کاغذ اینه که به دلیل تخلخلی که داره نوشتن روش یکم کثیف کاری میشه
   به نظر من تمام کتاب ها رو باید با این کاغذ بزنن به جز کتب درسی

 14. سینا رادمنش

  معرفی کتاب آموزشی ادبی زنبورداری تجربی
  درود بر شما
  کتاب یاد شده پیشه زنبورداری و زندگانی زنبوران عسل را به زبانی ساده، نثری روان و ادبی روایت می کند و همراه با تصاویر رنگی به صورت فشرده و کاربردی این حرفه تولیدی را آموزش می دهد.
  با سپاس
  ۰۹۱۳۱۸۱۱۱۴۶

 15. آمیتیس

  البته فکر می کنم باید به لیست کتاب کوری ام اضافه بشه
  و این چند کتاب اخیر که ارزش خواندن دارند به علاقه مندان توصیه می کنم
  جز از کل
  ملت عشق
  مردی به نام اوه
  وقتی نیچه گریست و دیگر اثار دیالوم

 16. سامی

  دوستان سلام
  من کتاب مسیح باز مصلوب را میخوام از جایی نتونستم دانلودش کنم کسی میتونه برام بفرسته؟

  1. amir

   سلام دوست عزیز
   به شدت کتاب قشنگیه حتی اگه pdf رو پیدا نکردید خود کتاب ارزش خرید داره
   درضمن حتما ترجمه ی استاد قاضی رو بگیرید چون بهترین ترجمه هست و کتاب بدون ترجمه ی ایشون به درد نمی خوره این کتاب رو انتشارات خوارزمی چاپ می کنه

  1. مهدی محبوبی

   کتاب پدر پولدار پدر فقیر از رابرت کیوساکی یکی از کتاب های خوبی بوده که من مطالعه کردم

 17. ali

  کتاب « دختری مبارز با ۲۷ سال سن»
  با ساختاری مناسب و چیدمانی کاربردی، بدون پرداختن به مسائل حاشیه ای و با طراحی و صفحه پردازی جذاب به یکی از تأثیرگذارترین بانوان جهان اسلام می‌پردازد. بانویی که شهر قم را رونق داده و به شکوفایی رسانده.
  این کتاب به زندگی‌نامه سیاسی و مبارزاتی حضرت معصومه(س) می پردازد.
  همراه با زیارت‌نامه؛ تصاویر و نقشه‌های جغرافیایی

 18. حامد

  با سلام
  کتاب ملت عشق از صد واقعا ۸۵ میگیره
  برای کسایی که به مولانا و شمس علاقه دارند پیشنهاد می کنم .
  کتابی که دارای متن روان هست .
  دوستان اگه کتابی میشاسن در این حد باموضوعات عرفانی معرفی کنند . ممنون از مطالب مفید شما

  1. Nasi

   واقعاااااااا فوق العادس ۸۵ براش خیلییی کمه . سبک نوشتن روان و جذابش و توصیفات کافی برای تصویر سازی ذهنی در کنار تمام پند ها و سبک زندگی واقعا خود نمایی میکنه . من عاشقشم

  2. فاطمه نظری

   اگه کتاب عرفانی میخوای و کتابی واسه جست و جوی حقیقت و پیدا کردن راه درست زندگی
   سیذارتا رو پیشنهاد میکنم
   من خودم بشخصه لذت بردم از خوندنش

   1. khajedehiparvin@gmail.com

    من این کتاب رو گرفتم که بخونم به توصیه یکی از اساتید خوبم اما اینقدر بد ترجمه شده که نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم و کنار گذاشتمش.

 19. ارمان

  سلام دوست عزیز. وقت به خیر
  در صورتی که علاقه مند به خواندن رمان باشید، میتوانید به صورت رایگان، رمان «مرز» را از لینک زیر دانلود کنید.
  http://s7.picofile.com/file/8386985226/%D8%AC%D9%84%D8%AF_%D8%A7%D9%88%D9%84_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D9%86%D8%B4%D8%B1_%D8%AF%D8%B1_%D9%86%D8%AA.PDF.html

  برای اطلاع از محتوای رمان میتوانید به وبلاگ زیر سر بزنید تا توضیحات مربوطه را بخوانید.

  http://arta1.mihanblog.com

  لطفا در صورتی که کتاب مورد پسندتان قرار گرفت، آن را به دوستانتان هم معرفی کنید.
  منتظر نظر شما در مورد کتاب، در وبم هستم.
  همیشه پیروز و شادکام باشید

  1. Trnm

   سلام
   بع نظرم باید کتابی که میخونیم کاملا ما رو به سمت خودش بکشونه
   ممکنه کتابی باشه که خیلی معدوف باشه اما ما اثلا باهاش خو نگیریم و ممکن است کتابی باشه که خیلی معروف نباشه اما ما ازش تیلی خوشمون بیاد
   اما برای اینکه بتوانیم کتاب خواندن رو شروع کنیم اول باید ببینیم از چه ژانری خوشمون میاد؛اکشن،عاشقانه،اجتماعی،ترسناک و…
   بعد بریم درباره همون ژانر تحقیق کنیم
   از آدمهایی که شبیهمون هستن بپرسیم که توی این ژانر چه کتابی خوبه،اینترنت و کتابدار ها هم خوب میتونن راهنمایی کنن و بعداز انتخاب ان کتاب اول چند صفحه ازش بخونید از اولش و ار وسطاش و از اخرش
   قطعا اگر کتاب خوبی پیدا کنید یه جایی از اون چیزی به چشمتون میخوره که شما رو حذاب کنه و در اخر کتاب رو بخیرید

 20. یلدا

  دوستی گفتن مطالعه ی هر کتابی خالی از لطف نیست و ادم رو وادار به فکر کردن میکنه ولی قطب دوم کتاب دنیای سوفی به قدری برام سخت هست که اصلا اشتیاقی ندارم بهش فکر کنم اگه کتابخوانی اصول یا قلقی داره لطفا بهم بگید

  1. زهرا

   یلدا جان، کتابا به هر حال رو آدم تاثیر میذارن ولی باید اینو در نظر بگیری که اونا فقط افکار یه آدمن، تو ازادی که افکار خودتو داشته باشی و حق داری هر کتابی رو نقد کنی. بنظر من تگه کتابی روت تاثیر منفی میذاره نخونیش بهتره، بهرحال روحتو تغذیه میکنه

  2. سمانه

   منم تو کتاب دنیای سوفی موندم خیلی کتاب سختی به نظرم برای شروع کتابخوانی اصلا مناسب نیست. ما بینش دوسه تاکتاب دیگه خوندم ولی هنوزم نمیتونم اینو تموم کنم

 21. یلدا

  سلام ممنون از سایت مفیدتون
  من زیاد کتاب نخوندم ولی شروع کردم به کتابخوانی قبلا چند کتابی خوندم و الان با سایت شما آشنا شدم و از طبق معرفی شما شروع کردم به خوندن کتابها تا رسیدم به دنیای سوفی چون کتابخوان نبودم اول که تعداد صفحات رو دیدم ۶۰۰به بالا کمی شوکه شدم بعد شروع کردم به خواندم و الان به صفحه ی ۳۰۰ و برای من این کتاب کاملا دو قطب داشت قطب اول که برام دوست داشتنی بود زندگی روزمره سوفی مخصوصا روز امتحان و رفتن به کلبه ی سرگرد و قطب دیگه درسهای آلبرت فیلسوف به سوفی بود که بدون تمرکز و فکر روی این قسمت ها فقط سریع میخوندم که به زندگی روزمره سوفی برسم و اعتراف میکنم قسمت های فلسفی و اسامی و تعداد صفحات برام خسته کننده هستن شاید چون هنوز کتابخوان حرفه ای نشدم بنظرتون این حالت عادی هست یا سراغ کتاب دیگه ای برم؟؟؟?

  1. اناهیتا

   جمله هر کتابی ارزش یکبار خواندن را دارد خیلی مهمه و خوشحالم که علاقه مند به کتاب شدیداین کتاب ها رو معرفی میکنم خیلی برای مطالعه منفی هستند
   کتاب بیست و یک بالن برنده جایزه نیوبری
   کتاب بیشعوری خاویر کرمنت
   کتاب ملت عشق
   کتاب کیمیاگر و مردی به نام اوه
   کتاب های وینستون چرچیل برنده نوبل ادبیات و کتابش بنام آیا آنان که میدانند یا آنان که نمی دانند برابرند
   کتاب شازده کوچولو که مطمئنا همه آن را خواندند و …….

 22. اکرمی

  با سلام به همه دوستان .خوشحالم که در کنار شمام . خوندن کتاب هر چی باشه خوبه و انسان رو به تفکر وادار میکنه. آقا پوریای عزیز کتابایی که معرفی کرده بودی عالیه ولی باید سعی کنی عقیدتو عوض نکنه. هم این کتابا رو بخون هم کتابای مخالف این کتابا .یعنی هم چپ و هم راست وبعد نتیجه گیری .چون معمولاً هر نویسنده ای بنا به طرز تفکر خودش مینویسه یعنی تو دوست داری در مورد مطلبی تحقیق کنی که سلیقته. من چند تا از این کتابا رو خوندم بعضی از مطالب کتابا رو قبول و بعضیهارو رد می کنم. ولی خوندن این دست از کتابا خالی از لطف نیست. اما اون دوستمون که کیمیاگر رو کتابی بی محتواو زرد میدونه باید عرض کنم طرز تفکر هرکس برای خودش محترمه . یه نفر میخونه و مطالب مثبت رو از اون استخراج میکنه و دیگری دنبال مطالب منفی هستش. این کتاب برای شما بی محتواهست و شاید برای دیگری بسیار پر محتوا و جالب که حتی با خوندن این کتاب حالش خوب میشه. فقط بستگی به دید آدمها داره.

 23. بهارک

  سلااام مهربون ها!! چه سایت خوبی چه محتوای عالی عااالی بود مرسی .
  منم یه کتاب خیلی خوب خوندم دیروز تمام شد با نام *الطاف خداوند در تاریکی‌های زندگی* نویسنده: جول اوستین من از کتابراه تهیه کردم اما توی سایت *مثل خورشید* هست. خیلی خیلی کتاب خوبی بود.
  ممنووون از همه من عاشق کتاب هستم

 24. sina

  سلاااام چطوریییید
  دوستان برای معرفی کتاب اومدم
  چه کتاااابی
  چه کتااااااابی
  توصیه می کنم کتاب پنجره ای که سیگار می کشید اثر شهاب میردار رو بخونید
  عالیه
  یه مباحثه فلسفی و توپه
  نشر قصه باران

 25. مرتضی

  با سلام و احترام
  من تمام پیام های دوستان رو خوندم . از نقدی که یکی از دوستان در مورد کیمیاگر کوئلیو زدند تا بقیه. اما دوستان عزیز اینکه یه نویسنده ادم مذهبی یا اصلا پوچ گرایی هست دلیلی بر بد بودن یه کتاب نمیشه. من سالیانی کتاب خوندم و بعد از این همه تجربه اینو فهمیدم که کتاب خوب کتابی هست که مردم رو وادار میکنه در موردش نقد انجام بدن. مردم رو وادار میکنه بهش گوش بدن . دوستی که میگه فلان کتاب خوب نیست چون لایه چندمش فلانه باید بگم همین که یه کتاب شما رو مجبور میکنه تا تهش بخونیش یعنی کتاب خوبی هستش. در نهایت پیشنهاد میکنم کتابهایی همچون مردی به نام اووه- ورونیکا تصمیم میگیرد که بمیرد – راهبی که فراری اش را فروخت- هیچ چیز جاودانه نیست-حکایت دولت و فرزانگی- داغ ننگ رو بهتون معرفی میکنم که همشون جز بهترین ها هستن. موفق باشید

 26. تارا

  سلام دوستان منم یک سایت راه اندازی کردم که مجبور تون می‌کنه حتما ماهی یک کتاب بخونید سایت ایران رستگار چون تا از یک تا صد ملیون جایزه میدم بر حسب امتیاز امیدوارم شما هم استفاده کنید

 27. طاهره ملایی

  بسیار عالی. کتاب از فرش خاکی تا عرش خوشبختی ابدی هم یه کتاب مذهبی بسیار خوب هست. در زمینه توحید مطالب خیلی خوبی داره.

 28. شقایق

  سلام
  ممنون ازسایتتون
  من کتاب های راهنمایی زندگی و ازینا ک دید به زندگی و کسب ارامش وخلاصه تقریبا مضمون خودشناسی باشه زیاد خوندم اما بنظرم بهترین و جامع ترینش کتاب از همش بهتره من ک واقعا دوسش دارم اگه کسی کتاب خودشناسی خوند باشه این کتابو بخونه میفهمه ک این کتاب جامع ترین کتاب هست در این زمینه

 29. فاطمه

  سلام،یه سوال داشتم،چرا یک کتاب ک چند نفر ترجمه کردن یاناشرهاش فرق داره،قیمت هاش زیادباهم تفاوت میکنه،مثلا کتاب دختری که رهایش کردی قیمتش حدودا از سی تومن هست تا پنجاه تومن،از کجا بفهمم کدوم یکی بهتره؟

  1. سمانه

   قطعا فرق میکنه میتونید بر اساس نمره ای که از دید کاربر ها میگیره بسنجید . احتمالا مترجم ها متفاوتن و این میزان لذتی که شما از کتاب میبرین رو تغییر میده. همینطور شاید جلد و نوع صفحات متفاوت باشه بعضی از ناشر ها از کاغذ ارزون تر استفاده میکنند لزوما کم کیفیت نیست اما ممکنه درجه روشنی کاغذ متفاوت باشه . برای فهمیدن این که کدوم ترجمه بهتره بیشتر به نظر خواننده ها توجه کنید بعضی از پیج های اینستا مثل کتابدونی هم ترجمه بهتر رو معرفی میکنن 🙂

 30. پوریا

  نمایش‌نامه افسانه آفرینش؛ حاجی آقا صادق هدایت
  کاروان اسلام (البعثه الاسلامیه فی البلاد الافرنجیه) صادق هدایت
  نمایش‌نامه افسانه آفرینش؛ حاجی آقا صادق هدایت
  شیعیگری کسروی
  شاهدبازی در ادبیات فارسی، سیروس شمیسا
  دین‌سازان بی‌خدا
  شیعه‌گری و امام زمان مسعود انصاری
  روز قیامت در اسلام مسعود انصاری
  زن در دام ادیان ابراهیمی مسعود انصاری
  کورش بزرگ و محمدبن عبدالله مسعود انصاری
  نگاهی نو به اسلام مسعود انصاری
  ترور در حکومت الهی مسعود انصاری
  نقش روحانیت در تاریخ معاصر ایران مسعود انصاری
  از بادیه‌نشینی تا امپراطوری مسعود انصاری
  نقد قرآن دکتر سها
  تخت پولاد و ۲۳ سال علی دشتی
  کتاب‌های هوشنگ معین زاده (بشارت-خیام وآن دروغ دلاویز-کمدی خدایان)
  خاندان امام خمینی، مهدی شمشیری

  اسرار هزار ساله، اثر علی اکبر حکمی زاده
  کلید فهم قرآن، اثر محمدحسن شریعت سنگلجی
  بررسی نصوص امامت، اثر حیدرعلی قلمداران
  تضاد مفاتیح‌الجنان با قرآن، نوشتهٔ سید ابوالفضل برقعی قمی
  پندار خدا، اثر ریچارد داوکینز (پی‌دی‌اف)
  بضاعت فقه. اثر صدیقه وسمقی
  سرکوب و کشتار دگراندیشان مذهبی در ایران، اثر ایرج اشراقی (سهراب نیکوصفت)
  انجیل شیطان اثر آنتوان لاوی (پی‌دی‌اف)
  توضیح المسائل از کلینی تا خمینی
  کلیه کتابهای شجاع الدین شفا
  کتاب معروف تولدی دیگر شجاع الدین شفا
  جنایت و مکافات (دو جلد) شجاع الدین شفا
  پس از هزار و چهار صد سال شجاع الدین شفا
  حقوق بشر، قانون بیضه و بمب اتم شجاع الدین شفا
  پنج نقد شجاع الدین شفا
  سی گفتار
  و بشر خدا را آفرید

  1. تارا

   سلام من سایتی دارم به نام ایران رستگار که علاوه به اینکه کتاب می‌خونید بعنوان جایزه وام هم می‌دیم بلاعوض تا ۶۰۰ ملیون تومان بر حسب امتیاز عضو شوید

  2. Mja

   سلام قلعه حیوانات خوندم خیلی خوب بود
   کتاب کوری از ژوزه ساراماگو یا پدران پسران نوه ها از پائولو هم واقعا خوب و جالب هستن بهتون پیشنهاد میکنم بخونید

 31. امین

  سلام ببخشید من میخوام یک نمایشگاه کتاب در حد یکی میز در ایام محرم در هیئت حالمون برای ترویج کتاب خونی با تخفیف و بدون نیت سود و درآمد بگذارم
  میخواستم در مورد تهیه کتاب راهنماییم کنید

 32. محمدرضا

  سلام به همه هموطنان کتاب خون و با تشکر از معرفی کتاب ها
  باید بگم که بعد از خوندن و البته تحلیل چندین کتاب و صحبت با خوانندگانشون فهمیدم که واژه «کتاب خوب» برای هر کس یه تعریف داره، کتاب باید با توجه به سن،علایق و شخصیت فرد متناسب باشه تا بتونه در زندگیش تاثیر مثبتی داشته باشه و اونو به سطح بعدی زندگیی و فکری،شخصیتی ببره. ممکنه کتاب x واسه بنده خیلی جداب و عالی باشه و زمین نزارمش ولی همون کتاب اصلا به دل دوستم نشینه
  پس علاقه و شخصیتتون رو تووو انتخاب کتاب حتما در نظر بگیرید و قبلش مشورت کنید

 33. مهین

  سلام به نظر من کتاب بامداد خمار عالیه یک کتاب ایرانی که مکملش کتاب شب سراب هست که این دوکتا ب از دهان دو شخصیتی که در داستان زن وشوهر هستن بیان شده عالیه من لذت بردم از خوندن کتاب و این مطلب میرسونه زود قضاوت نکنید و مسئله ای هست با زمان و صحبت حلش کنید .

 34. سارا

  سلام
  کانال جواهر سخن برای معرفی کتابهایی که می خونم. اگه دوست دارید عضو شوید و مطالعه کنید.
  Javaheresokhan@

 35. امین

  سلام
  نویسنده هایی که من را وادار به کنجکاوی , فضولی و کتاب خواندن کردند
  اریک فون دنیکن نویسنده سوییسی با آثارش نه تنها من بلکه میلیون ها نفر در سرار جهان را به تامل و تفکر دوباره ای که آیا ما در جهان هستی تنها نیستیم و روایت های تاریخی از گذشتگان آیا پیامی برای ما به جا گذاشتند
  کارلوس کاستاندا نویسنده آمریکایی با مایه درونگرایی و ارتباط با محیط پیرامون از طریق درون
  موریس مترلینگ کتاب “زندگی زنبور عسل , مورچه , موریانه” که آدم متحیر میکنه و میگین عجب دنیایی !
  جورج اورول با کتاب معروف “۱۹۸۴” و “قلعه حیوانات” داستان هایی از پادآرمان شهری
  ممنون از وبسایت شما

 36. Robab

  با عرض سلام.کتاب ملت عشق و نیمه ی تاریک وجود هم کتاب های خوبی هستن. از خوندنشون پشیمون نمیشید. و میتونه طرز تفکرتون رو تغییر بده و دیدتون رو نسبت به زندگی و دیگران و خودتون عوض کنه.البته بستگی به موقعیت شما و سطح درک شما هم داره.

   1. شیرین

    کتاب شوهر آهو خانم از محمد علی افغانی کتاب قشنگیه و الان که چندسالی میشه از خوندنش گذشته یه تصویر مه آلود و کمی ظالمانه و البته بسیار رمانتیک ازش دارم،رمان عاشقانه هست و در مورد دو نسل متفاوت از زنان،و مردهای تنوع طلب،نثر کتاب کمی درازه گویی و تعابیر طولانی داره و این باعث شده صفحات کتاب بیشتر از ۸۰۰ صفحه بشه اما خسته نشید و تا آخر بخونیدش قشنگه پیشنهاد میکنم

 37. حسين

  سلام
  کتاب ۷ عادت انسانهای موثر از استفان کاوی هم کتاب خوبی هست که من ازش نکته برداری کردم و سالیان سال هست که به دردم خورده

 38. مریم

  چه جااالب منم دقیقاً با اینا شروع کردم به کتاب خوندن و تو مدت کمی شدن ۱۱ تا کتاب با این ترتیب: شازده کوچولو- قلعه حیوانات- کوری- *کیمیاگر* – *سیذارتا* – احتمالاً گم شده ام- ناطور دشت- جاناتان مرغ دریایی- چشمهایش- تسلی بخشی های فلسفه.
  دعا کنید بتونم با همین سرعت پیش برم و کلللی کتاب بخونم تا جوونم دلم میخوام بیشترین بهره رو ببرم.

 39. نیلوفر

  درود بر همه دوستان گرامی. من شخصا زیاد اهل کتاب نبودم ولی الان خدا رو شکر سعی می کنم فرصت که میشه کتاب بخونم. با نظر دوستی که فرمودن کتاب خوب کتابیه که آدم نتونه زمین بزارتش موافقم همینطور کتابی که معرفی کردن. کلا آثار میچ آلبوم ورای ادبیات گیرایی که داراست به دلیلی پرداختن به مباحث انسانی و اخلاقی دوست داشتنی هستن. مثل ارباب زمان ، ذره ای ایمان داشته باش ، پنج نفری که در بهشت ملاقات می کنید…. آثار ریچارد باخ رو هم دوس داشتم. جاناتان مرغ دریایی ، پندارها ۱ و ۲ ، یگانه… کتاب بیگانه آلبر کامو هم برام جالب بود. ایکاش یه پست قرار بدین ؛ کتاب هایی در حجم کم ولی با محتوا. کتابهایی که برای هدیه دادن مناسب هستن. ممنون. برقرار باشد

 40. مقداد

  در مورد کیمیاگر باید بگم فارق از نظرات دوستان باید گفت قرار نیست هر کس هر کتابی رو خوندصد در صد قبول کنه که تمام مطالب درسته کتاب اساسا برای تفکر بیشتر است

 41. فریبا

  مطلب عالی بود. ممنون از شما
  نسخه صوتی و الکترونیکی تمامی این کتاب‌ها در اپلیکیشن خوانا موجود هستش.
  کیفیت کتاب‌های صوتی و متنی بسیار بالا بود شدیدا پیشنهاد میدهم به علاقه‌مندان کتاب
  http://www.khanabooks.com

 42. مائده

  سلام
  من میخوام بین هنر خوب اندیشیدن و همر خوب زندگی کردن یکی رو بگیرم به نظرتون کدومش رو بگیرم؟
  ممنون میشم سریع تر راهنماییم کنین

 43. بهاره

  با سلام
  من کتاب کیمیاگر رو خوندم چند بار هم خوندم به نظرم کتاب خوب و جالبیه
  و میتونه خیلی کمک کنه حالا چرا شما این نظر و دارین در تعجبم
  هرکس عقیده و نظر خودشو در مورد کتابای که خونده بیان میکنه و دلیل نیست که کتاب بد یا خوب باشه
  نظر هرکسی محترمه اما اینجور کوبوندن یه کتاب به نظر من جلوه خوبی نداره
  ممنون از سایت خوب و کتاب عالی که معرفی کردین

 44. سمیه

  سلام
  باید بگم که کتاب خوب از نظر من کتابیه که وقتی دستش گرفتی نتونی بزاری زمین:))))
  در مورد خودم وقتی داشتم کتاب سه شنبه ها با موری میخوندم اصلا متوجه گذر زمان نشدم و کلی هم مطالب جدید ازش یاد گرفتم
  به دوستان عشق کتاب این کتاب رو معرفی میکنم

   1. سمیه

    ۳>
    سپاس از شما

    دوستانی که علاقه مند به مطالعه کتاب های غیر داستانی هستند، وبسایت cfbk.ir رو هم پیشنهاد میدم. نمونه ایرانی و رایگان blinkist هستن و بنظر من که کارشون خوبه.

 45. کاوه

  سلام و عرض ادب
  کتابی خوندم تحت عنوان “آینه ای در تاریکی” از شهاب میردار. اسم نشرش رو یادم نیست. این کتاب تلفیقی از ادبیات و فلسفه هست. به قدری استادانه مسایل فلسفی رو در چیزهای کوچک جای داده و به قدری عمیق هست که آدم رو به خلسه می بره.
  داستانش در مورد تصاویر ذهنی یک آدم هست که به شکل ماهرانه ای به زندگی وصل می کندش و … خلاصه خیلی جالبه.
  بنظرم ارزش خوندن داره.

   1. رها

    سلام من هم این کتاب ر و مطالعه کردم بنظرم کتاب متفاوتی هست . نگاه جالبی به جبر های روزمرگی داره که مدادم ما با اونها روبرو هستیم. تفاوت نگاه نویسنده به ساده ترین اشکال زندگی و عمیق شدن در اونها جان بخشیدن به بی ارزش ترین تصویرها . و پرداختن به جزئیات تحسین برانگیز هست.

    کتاب از نشر مایا هست. میشه ازناشر یا ۳۰ بوک سفارش تلفنی بدید.

 46. موسوی

  با یک ذهن بسته کتاب کیمیاگر قطعا کتاب فراماسونری به نظر می رسد دوست عزیزی که اسم هم نداری.ولی همین کتاب در دوران نوجوانی می تواند طعم معنویت را به نسل امروز بی هدف و بی اعتقاد بچشاند .

 47. کاربر

  سلام ؛ مدیر عزیز و کاربران گرامی توجه داشته باشید که کتاب ” کیمیاگر” کتابی بی ارزش ؛ زرد و ارزش خواندن ندارد و نویسنده کتاب آدم فرقه گرا و در این اثرش هم پر از نمادها فراماسونری هستش؛ امیدوارم مدیر محترم توجه و دقت کافی در معرفی کتاب داشته باشد؛ و کاربران عزیز در انتخاب کتاب از افراد صلاحیت دار کمک بگیرن با تشکر .

  1. بهاره

   درود
   به نظرم کیمیاگر کتاب خوب و عالیه
   ادم و به فکر وادار میکنه ، در تعجبم که شما چرا همچین نظری دارین
   و اینک بهش میگین زرد بی انصافیه محضه
   شاید شما دوست نداشتین یا به قول خودتون فرقه گرا بود اما در نظر خیلی از خواننده شاید اینطور به
   نظر نرسه ، پس لطفا ی طرفه به قاضی نرین
   من این کتاب و به دوستان پیشنهاد میکنم که حتما بخونن

 48. امیدی

  بنده هم کتاب قلعه حیوانات را به تازگی خوانده ام اما نظرم کاملا با شما متفاوت است و به نظر من کتاب فوق العاده مزخرفی آمد . لایه های زیرین این کتاب سعی دارد مردم را از هرگونه انقلاب و دگرگونی بر حذر دارد چرا که پس از تحمل سختی ها و مشکلات فراوان که حتی بدتر از وضع موجود است شما در نهایت به همان نقطه اول باز می گردید .

  1. امین

   متن پیام “امیدی” را خوندم
   باید اعتراف کنم تا حالا از این زاویه به قضیه نگاه نکرده بودم. !!
   نگاه هوشمندانه ای بود.
   این کتاب چند لایه است
   در ظاهر پیام عمومی داره که همه ما فکر میکنیم
   در لایه دوم این داستان نظر ” امیدی ” صدق میکنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *