درباره من

امین آرامش

امین آرامش هستم. متولد ۱۳۶۷٫

به یادگیری و اشتراک گذاشتن آموخته‌هایم با دیگران علاقه زیادی دارم. البته همه سعیم رو میکنم تا چیزهایی رو که به افزایش کیفیت زندگی کمک میکنند یاد بگیرم و بعد از افزودن تجربیات خودم، اونها رو به دیگران هم انتقال بدم.

هرچند که بنظرم تحصیلات رسمی تنها بخشی از آموخته های من در این سالهاست، اما رسم بر اینه که برای معرفی خودمون با اونها شروع کنیم، من هم این قاعده رو رعایت میکنم. اینها سوابق من در آموزش رسمی است:

  • رتبه اول در میان دانش آموزان مرکز شهید بهشتی (سمپاد) زاهدان در هر سه سال دبیرستان و مقطع پیش دانشگاهی
  • رتبه اول در میان دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر
  • کسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه و امکان تحصیل همزمان دو رشته‌ی مهندسی مکانیک و مهندسی هوافضا
  • ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد بدلیل شرایط ممتازی

در این سالها، سابقه کار در صنایع نیروگاهی و صنعت نفت (حفاری) رو هم داشتم. راستش بعد از چند سال کار در این حوزه‌ها تصمیم گرفتم برم دنبال علاقۀ اصلیم. همین هم شد که دوباره برگشتم دانشگاه و مقطع دکتری رو شروع کردم، من معلمی رو خیلی دوست دارم. سابقه تدریس از مقطع راهنمایی تا دانشگاه رو هم دارم. اما بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که میخوام توی حوزه‌های دیگه‌ای که در موردشون مطالعه داشته‌ام معلمی کنم. در مورد این تصمیم مطلبی هم نوشته‌ام: چرا ترجیح میدهم مدرس کنکور و استاد دانشگاه نباشم؟

بعدترها از دکتری هم انصراف دادم.

نمیدونم چرا ما اونقدری که باید به زندگی شغلی‌مون توجه نمی‌کنیم.

ساعاتی رو که در محیط کاریمون هستیم حدود نیمی از زندگی ما در زمان بیداری رو تشکیل میده. یعنی ده‌ها سال از عمر مفید ما.

کیفیت زندگی ما در این ساعتها یعنی کیفیت بخش زیادی از زندگی ما. تازه این ساعتها، تا حد زیادی کیفیت باقی لحظات عمرمون رو هم مشخص میکنند. چه به لحاظ درآمدی و چه به لحاظ رضایت شغلی و …

مجموع تلاشهای من در زمینه مسیر شغلی منجر به این نتایج شده:

پادکست کارنکن

پادکست کارنکن در حوزۀ کسب و کار پرشنونده‌ترین پادکست فارسیه و بیش از یک میلیون بار شنیده شده و اطلاعات بیشتر در موردش و نحوه شنیدن یا دیدن اون رو میتونید توی لینک زیر ببینید:

پادکست کارنکن

همچنین اینها تعدادی از برندهاییه که در این سالها در قالب اسپانسر پادکست کارنکن در خدمتشون بودیم:

اسپانسرهای کارنکن

تدریس در دانشگاه‌ها و سازمان‌ها

همچنین در این سالها به عنوان معلم مسیر شغلی و مهارتهای نرم تا لحظۀ نگارش این مطلب بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی حضوری داشتم و تعدادی از مراکزی در خدمتشون بودم رو میتونید توی لینک زیر ببینید:

وبسایت کارنکن

علاوه بر اینها در وبسایت کارنکن، با ابزارهای مختلف (محتوا، تستهای شخصیت‌شناسی و …) سعی میکنیم به آدم در مسیر شغلیشون کمک کنیم.

مجموع بازدید سالانۀ این بلاگ و سایت کارنکن در سال بیش از ۳ میلیون بازدید از طریق گوگل هست که بعید نیست شما هم در جستجوی عناوین مرتبط به شغل و تحصیل به یکی از این دو سایت رسیده باشید.

ارتباط با من

برای ارتباط با من یا تیم کارنکن کافیه با شمارۀ زیر در تلگرام ارتباط بگیرید یا به همین شماره پیامک بدید:

۰۹۱۰۴۹۹۴۱۹۱

همکاران من در اسرع وقت با شما ارتباط خواهند گرفت.