درباره من

امین آرامش هستم. متولد اردیبهشت ۶۷ در زابل.

به یادگیری و اشتراک گذاشتن آموخته‌هایم با دیگران علاقه زیادی دارم. البته همه سعیم رو میکنم تا چیزهایی رو که به افزایش کیفیت زندگی کمک میکنند یاد بگیرم و بعد از افزودن تجربیات خودم، اونها رو به دیگران هم انتقال بدم.

هرچند که بنظرم تحصیلات رسمی تنها بخشی از آموخته های من در این سالهاست، اما رسم بر اینه که برای معرفی خودمون با اونها شروع کنیم، من هم این قاعده رو رعایت میکنم. اینها سوابق من در آموزش رسمی است:

• رتبه اول در میان دانش آموزان مرکز شهید بهشتی (سمپاد) زاهدان در هر سه سال دبیرستان و مقطع پیش دانشگاهی
• رتبه اول در میان دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر
• کسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه و امکان تحصیل همزمان دو رشته‌ی مهندسی مکانیک و مهندسی هوافضا
• ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد بدلیل شرایط ممتازی
• کسب شرایط بنیاد ملی نخبگان جهت گذراندن پروژه تخصصی جایگزین خدمت سربازی

در این سالها، سابقه کار در صنایع نیروگاهی و صنعت نفت (حفاری) رو هم داشتم. راستش بعد از چند سال کار در این حوزه‌ها تصمیم گرفتم برم دنبال علاقۀ اصلیم. همین هم شد که دوباره برگشتم دانشگاه و مقطع دکتری رو شروع کردم، من معلمی رو خیلی دوست دارم. سابقه تدریس از مقطع راهنمایی تا دانشگاه رو هم دارم. اما بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که میخوام توی حوزه‌های دیگه‌ای که در موردشون مطالعه داشته‌ام معلمی کنم. در مورد این تصمیم مطلبی هم نوشته‌ام: چرا ترجیح میدهم مدرس کنکور و استاد دانشگاه نباشم؟

بعدترها از دکتری هم انصراف دادم.

نمیدونم چرا ما اونقدری که باید به زندگی شغلی‌مون توجه نمی‌کنیم.

ساعاتی رو که در محیط کاریمون هستیم حدود نیمی از زندگی ما در زمان بیداری رو تشکیل میده. یعنی ده‌ها سال از عمر مفید ما.

کیفیت زندگی ما در این ساعتها یعنی کیفیت بخش زیادی از زندگی ما. تازه این ساعتها، تا حد زیادی کیفیت باقی لحظات عمرمون رو هم مشخص میکنند. چه به لحاظ درآمدی و چه به لحاظ رضایت شغلی و …
توی این خونۀ دیجیتال در مورد شغل و زندگی شغلی مطالبی منتشر میشه. عنوان این سری مطالب هم کارنکن هست. کارنکن داستان زندگی آدماییه که به شغلشون زندگی میکنن. آدمایی که وقتی سر کارشون هستن، هی به ساعت نگاه نمیکنن که کی وقت رفتن به خونه و زندگی کردن میرسه.

کارنکن بخشهای متنوعی داره، پیشنهاد میکنم حتما بهش سر بزنید: کارنکن

 

به صورت کلی‌تر هم تلاش من ابنه که با آموختن بیشتر و بکارگیری آموخته‌هام بتونم بهتر زندگی کنم و اگر تونستم به دیگران هم کمک کنم که زندگی بهتری داشته باشند.

امیدوارم در این مسیر همراهِ من باشید.