درباره من

امین آرامش هستم. متولد اردیبهشت ۶۷ در زابل.

به یادگیری و اشتراک گذاشتن آموخته‌هایم با دیگران علاقه زیادی دارم. البته همه سعیم را میکنم تا چیزهایی را که به افزایش کیفیت زندگی کمک میکنند یاد بگیرم و بعد از افزودن تجربیات خودم، آنها را به دیگران هم انتقال بدهم.

هرچند که بنظرم تحصیلات رسمی تنها بخشی از آموخته های من در این سالهاست، اما رسم بر این است که برای معرفی خودمان با آنها شروع کنیم، من هم این قاعده را رعایت میکنم. اینها سوابق من در آموزش رسمی است:

• رتبه اول در میان دانش آموزان مرکز شهید بهشتی (سمپاد) زاهدان در هر سه سال دبیرستان و مقطع پیش دانشگاهی
• رتبه اول در میان دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر
• کسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه و امکان تحصیل همزمان دو رشته‌ی مهندسی مکانیک و مهندسی هوافضا
• ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد بدلیل شرایط ممتازی
• کسب شرایط بنیاد ملی نخبگان جهت گذراندن پروژه تخصصی جایگزین خدمت سربازی

در این سالها، سابقه کار در صنایع نیروگاهی و صنعت نفت (حفاری) را هم داشته‌ام. راستش بعد از چند سال کار در این حوزه‌ها تصمیم گرفتم برم دنبال علاقه‌ی اصلیم. همین هم شد که دوباره برگشتم دانشگاه و مقطع دکتری را شروع کردم، من معلمی را خیلی دوست دارم. سابقه تدریس از مقطع راهنمایی تا دانشگاه را هم دارم. اما بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که میخواهم توی حوزه‌های دیگری که در آن مطالعه داشته‌ام معلمی کنم. در مورد این تصمیم مطلبی هم نوشته‌ام: چرا ترجیح میدهم مدرس کنکور و استاد دانشگاه نباشم؟

این روزها یکی از دغدغه‌هام، این است که آیا واقعا کار درستی است که همه میخواهیم راه موفقیتمان را از طریق دانشگاه پیدا کنیم؟ اگر نه، پس باید چه مسیری را انتخاب کنیم؟ سعی میکنم به دنبال جوابی برای این سوالها باشم.

یک سری مطلب هم تحت عنوان “کار نکن!” دارم. در این سری در مورد آدمهایی حرف میزنم که جرات به خرج دادند و کارهای خاصی کردند.

به صورت کلی‌تر هم تلاش من این است که با آموختن بیشتر و بکارگیری آن آموخته‌ها بتوانم بهتر زندگی کنم و اگر توانستم به دیگران هم کمک کنم که زندگی بهتری داشته باشند.

امیدوارم در این مسیر همراهِ من باشید.

درباره من
۴٫۸۱ (۹۶٫۱۹%) ۲۱ votes