درباره من

امین آرامش هستم. متولد اردیبهشت ۶۷ در زابل.

به یادگیری و اشتراک گذاشتن آموخته هام با دیگران علاقه زیادی دارم. البته همه سعیم رو میکنم تا چیزهایی رو که به افزایش کیفیت زندگی کمک میکنه یاد بگیرم و بعد از افزودن تجربیات خودم، اونها رو به دیگران هم انتقال بدم.

هرچند که بنظرم تحصیلات رسمی تنها بخشی از آموخته های من در این سالهاست، اما رسم بر اینه که برای معرفی خودمون با اونها شروع کنیم، من هم این قاعده رو رعایت میکنم. اینها سوابق من توی آموزش رسمی هست:

• رتبه اول در میان دانش آموزان مرکز شهید بهشتی (سمپاد) زاهدان در هر سه سال دبیرستان و مقطع پیش دانشگاهی
• رتبه اول در میان دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر
• کسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه و امکان تحصیل همزمان دو رشته‌ی مهندسی مکانیک و مهندسی هوافضا
• ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد بدلیل شرایط ممتازی
• کسب شرایط بنیاد ملی نخبگان جهت گذراندن پروژه تخصصی جایگزین خدمت سربازی

در این سالها، سابقه کار تو صنایع نیروگاهی و صنعت نفت (حفاری) رو هم داشتم. راستش بعد از چند سال کار توی این حوزه‌ها تصمیم گرفتم برم دنبال علاقه اصلیم. همین هم شد که دوباره برگشتم دانشگاه و مقطع دکتری رو شروع کردم، من معلمی رو خیلی دوست دارم. سابقه تدریس از مقطع راهنمایی تا دانشگاه رو هم دارم. اما بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که میخوام توی حوزه‌های دیگه‌ای که توشون مطالعه داشتم معلمی کنم. در مورد این تصمیم یه چیزایی نوشتم: چرا ترجیح میدهم مدرس کنکور و استاد دانشگاه نباشم؟

این روزها یکی از دغدغه‌هام، اینه که آیا واقعا کار درستیه که هممون میخوایم راه موفقیتمون رو از طریق دانشگاه پیدا کنیم؟ اگر نه، پس باید چه مسیری رو انتخاب کنیم؟ سعی میکنم به دنبال جواب این سوالها باشم.

یک سری مطلب هم تحت عنوان “کار نکن!” دارم که به صورت منظم روی سایت قرارشون میدم. توی این سری در مورد آدمهایی حرف میزنم که یکم جرات به خرج دادند و کارهای خاصی کردند.

به صورت کلی‌تر هم تلاش من اینه که با آموختن بیشتر و بکارگیری اون آموخته‌ها بتونم بهتر زندگی کنم و اگر تونستم به دیگران هم کمک کنم که زندگی بهتری داشته باشند.

امیدوارم در این مسیر همراهِ من باشید.

درباره من
۵ (۱۰۰%) ۷ votes