تیپ شخصیتی INTJ در تست شخصیت شناسی MBTI

تیپ شخصیتی INTJ

این مطلب در مورد ویژگی‌های تیپ شخصیتی INTJ در مدل شخصیت‌شناسی MBTI هست. بعد از آشنا شدن با ویژگی‌های شخصیت intj و مسیر شغلی متناسب برای اون از نظر MBTI، یک ویدئوی جذاب هم در مورد تیپ intj براتون گذاشتیم.

علاوه بر اینها، حرفهای خیلی مهم دیگه‌ای هم براتون داریم. حرفهایی که میتونه به شما در شناخت شغل مناسب و مسیر رسیدن به اون کمک کنه.

تا انتها با این مطلب همراه باشید.

ویژگی‌های تیپ شخصیتی INTJ:

 • موضوعات علمی پیچیده رو به خوبی جذب میکنند.
 • مفاهیم تئوری و نظریات رو به خوبی نظم و ساختار میدن.
 • استراتژیست خوبی هستند.
 • تصویر بزرگ و جهان‌شمول رو میبینند و آینده‌نگر و پیشرو هستند.
 • بینش و شهود قدرتمندی دارند که بهش تکیه میکنند.
 • به نظرات خودشون بیش از دیگران اهمیت میدن.
 • کارهای روزمره و روتین دوست ندارند.
 • استانداردهای بالایی دارند و از خودشون انتظار عملکرد بسیار بالایی دارند.
 • منطقی و عقلانی فکر میکنند و تصمیم میگیرند.
 • مستقل و خودکفا هستند.
 • به صورت مستقل، عملکرد بهتری دارند.
 • ارتباطات اجتماعی محدودی دارند و بیشتر سرگرم برنامه‌های خودشون هستند.

مسیر شغلی مناسب تیپ INTJ:

تیپ شخصیتی INTJ دو ویژگی مهم داره که به تعریف مسیر شغلی مناسب این تیپ کمک میکنه:

 1. INTJها بسیار علاقمند به یادگیری و کارهای فکری و تحلیلی هستند.
 2. INTJها از ایجاد نظم و ساختار لذت میبرند و به صورت مستقل کارها رو برنامه‌ریزی و اجرا میکنند.

این تیپ به دنبال شغلیه که از توانمندی‌های فکریش استفاده کنه و همینطور بتونه طبق برنامه‌ریزی پروژه‌هایی که بهشون علاقه‌منده رو پیش ببره.

به همین دلیل مشاغل پژوهشی و آکادمیک مثل پژوهشگر و استاد دانشگاه میتونه مورد علاقۀ تیپ شخصیتی INTJ باشه.

از آنجایی INTJها آینده‌نگر و استراتژیست هستند، در مشاغل مرتبط با تکنولوژی مثل مهندسی کامپیوتر، الکترونیک، فناوری اطلاعات و … توانمند هستند.

مهارت‌های فکری بسیار و علاقه به نظم و ساختار باعث میشه که این تیپ برای مشاغل هنری مثل معماری، سردبیری، منتقد هنری و نویسندگی مناسب باشه.

در ویدیوی زیر میبینیم که شغل و محیط کار مناسب برای تیپ شخصیتی INTJ چطور باید باشه؟ و همینطور چند شغل مناسب و نامناسب برای این تیپ رو معرفی میکنیم:

آیا میتونیم به نتایج تست MBTI اعتماد کنیم؟

تست شخصیت‌شناسی MBTI تونسته به بسیاری از افراد در خودشناسی و تصمیم‌گیری بهتر در مسیر زندگی کمک کنه ولی این تست هم اشکالات خودش رو داره و انتقاداتی بهش وارده که میتونید چند نمونه از این انتقادات و پاسخ به اونها رو در مطلب ده پاسخ به انتقادات وارد شده به تست MBTI بخونید.

برای اینکه بتونید به نتیجۀ این تست اطمینان کنید باید اول مطمئن بشید تیپ شما درست به دست اومده، پس باید مشخصات اون تیپ به شخصیت شما خیلی نزدیک باشه و هر چهار حرف چهارحرفی اون تیپ به نظر شما درست باشه.

مثلا اگه تیپ شما INTJ به دست اومده شما باید تا حدی:

 • درونگرا باشید یعنی نیاز به زمان تنهایی زیادی داشته باشید و حضور در جمع‌های شلوغ از شما انرژی بگیره.
 • شهودی باشید یعنی تصویر کلی رو میبینید و به نظریه‌ها و مفاهیم انتزاعی اهمیت میدید.
 • فکری باشید یعنی استدلال منطقی در تصمیم‌گیری‌های شما نقش پررنگی داشته باشه.
 • منظم باشید یعنی دوست داشته باشید زمان و مکان زندگی شما ساماندهی شده و منظم باشد.

 یادمون نره نتایج تست MBTI فقط وقتی میتونه به خودشناسی ما کمک کنه که ازش به عنوان یک آینه برای کندوکاو ویژگی‌های شخصیتیمون استفاده کنیم. اگه نتونیم وقتی برای مطالعه و فکر کردن به خودمون اختصاص بدیم؛ تنها چیزی که از این تست به دست میاریم یک برچسب جدیده که مثلا INTJ هستم یا ESTJ یا INTP.

اگه حواسمون نباشه، این برچسب میتونه حتی برای ما مضر هم باشه. یادمون نره که اکثر رفتارهای ما از جنس مهارت هستند. یعنی با تلاش میتونیم رفتارهامون رو تغییر بدیم. اما درنظر گرفتن علائق ذاتی و ویژگی‌های شخصیتی میتونه به ما در رسیدن به رضایت شغلی کمک زیادی بکنه.


اگر فکر میکنید یادگیری مهارت کار سختیه و تلاشهای گذشته شما برای یادگیری مهارت (مثل زبان انگلیسی یا یک نرم‌افزار) به شکست منجر شده، باید پیش از هر چیز یادگرفتن رو یاد بگیرید.

[مطلب مرتبط : دوره آنلاین یادگیری اثربخش]


حرفهای خیلی مهم دیگه و یه عالمه مطلب مفید در مورد شغل

شما دارید بخشی از مطالبی رو میخونید که با موضوع شغلی و نحوه رسیدن به شغل مناسب روی این سایت با عنوان کارنکن منتشر میشه. 

کارنکن چیه و شناخت‌ تیپ‌های شخصیتی MBTI چطور میتونه به کارنکردنِ ما کمک کنه؟

کارنکن میخواد ما رو در مسیری قرار بده که بتونیم شغلمون رو آگاهانه انتخاب کنیم؛ شغلی که بهمون هدف و انگیزۀ رشد بده و با استعدادها و انگیزه‌های درونیمون منطبق باشه؛ شغلی که باهاش زندگی کنیم و دیگه کارنکنیم 🙂

این مسیر با نگرش کارنکن شروع میشه تا دیدگاهمون رو به شغل عوض کنیم و برای حرکت و تغییر آماده بشیم. بعد از اون سراغ آدم‌های اهل کارنکن میریم تا از تجربه‌هاشون الگو و انگیزه بگیریم. بعد از اون با شغل‌ها، کتاب‌های خوب شغلی و مراجع آنلاین آموزش مهارت‌های شغلی بیشتر آشنا میشیم.

ولی قسمت مهمی از مسیر یافتن و ساختن شغل مناسب، خودشناسیه. چطور بفهمیم چه شغلی برامون مناسبه؟ یا در چه محیط کاری میتونیم بیشتر رشد کنیم؟ و یا اینکه استعدادها و نقاط قوتمون به درد کدوم شغل میخوره؟

یک راه خیلی خوب برای پاسخ به این سوال‌ها تجربه‌ست؛ هم میتونیم تجربه‌های گذشته‌مون رو کنار هم بذاریم و به نتایجی برسیم و هم الان میتونیم راه‌های جدیدی رو امتحان کنیم ولی فرصت و امکان تجربه کردن محدوده و ما به راه‌های دیگه‌ای برای شناخت بهتر خودمون احتیاج داریم. یکی از این راه‌ها تست‌های شخصیت‌شناسی معتبره.

با وجود منحصر به فرد بودن شخصیت هر انسان، باز هم میتونیم انسان‌ها رو در گروه‌هایی قرار بدیم و بگیم این افراد خصوصیات شخصیتی نزدیکی دارند؛ این کاریه که تئوری شخصیت مایرز بریگز سعی در انجامش داشته و تست شخصیت شناسی MBTI حاصل سال‌ها تلاش برای شناخت شباهت‌های شخصیتی انسان‌هاست.

تیپ‌های شخصیتی MBTI هرچند دقیق نباشند ولی تئوری قابل درکی دارند و میتونیم با شناخت تیپ شخصیتیمون با یک سری از خصوصیت‌ها، ترجیحات و نقاط ضعف و قوتمون آشنا بشیم و از این شناخت در تصمیم‌گیری‌های مهم زندگیمون مثل انتخاب مسیر شغلی استفاده کنیم.

عملکردهای شناختی یونگ چیه و چطور میتونه به درک بهتر تیپ شخصیتی INTJ کمک کنه؟

در انتها بد نیست کمی هم در مورد کارهای یونگ حرف بزنیم. تست MBTI بر پایۀ مطالعات یونگ توسط مایرز و بریگرز تدوین شده.

تئوری شخصیت یونگ بر پایۀ عملکردهای شناختی بنا شده؛ عملکردهای شناختی به بیان ساده، الگوهای فکری‌ای هستند که ما در زمان مواجهه با شرایط جدید ازشون استفاده میکنیم. یونگ هشت عملکرد شناختی اصلی رو معرفی کرد که هر تیپ شخصیتی از چند تا از این عملکردها بیش از بقیه استفاده میکنه. آشنایی با عملکردهای شناختی به درک شما از تیپ شخصیتی خودتون عمق میده و شما رو با جنبه‌های جدیدی از شخصیتتون آشنا میکنه.

برای آشنایی بیشتر با عملکردهای شناختی به مطلب عملکردهای شناختی یونگ نگاهی بندازید.  

فایل متنی این مطلب رو میتونید به راحتی از لینک زیر دانلود کنید:

مطلبی که خواندید ویژگی‌ها و معرفی تیپ شخصیتی INTJ از مدل شخصیت‌شناسی MBTI بود. برای استفاده از آزمون رایگان MBTI از لینک زیر استفاده کنید:

‌تست آنلاین MBTI و معرفی تیپ‌های شخصیتی آن، بخشی از مطالب متنوعی است که با موضوع شغلی و با عنوان کارنکن بر روی این سایت منتشر می‌شود، برای خواندن رایگان تمامی این مطالب روی لینک زیر کلیک کنید:

دیدگاه ها

 1. Viper

  کاش ی شخصیت مثل خودم پیدا بشه ک باهاش ازدواج کنم من خیلی درس میخونم و کارهای هنری و تخیلاتی دوس دارم بهترین چیز تو جهان هم فیزیکه چون دنیای جدیدو بهمون نشون میده

 2. کیان کیخا

  واقعا جالبه که این تستی که زدم کاملا با من هماهنگی داشت.من خودم ۱۳ سالمه و به درس زیست خیلی علاقه دارم نسبت به درسای دیگه و یک جورایی برای شغلم دندان پزشکی رو بیشتر دوست دارم ولی نمیدونم چیه این والدین گیر دادن که پزشک شو پزشک شو.در حالی که آدم باید مسیر زندگی خودشو خودش انتخاب بکنه.درسته قصدشون خیره ولی بهانه نمیشه که بدبخت بچه رو ببری شغلی که هیچ علاقه ای به خوندنش نداره.چون هم هدفی برای اون نداره و پایین هم میده اون رشته رو.ولی خودم دوست دارم قبل از اینکه برم دانشگاه به شغل یوتوبری و انیمیشن و بازی سازی بپردازم و وقتی هم بزرگ شدم و دندان پزشک شدم این کارم توی اوقات فراغت انجام بدم و هیچ وقت زندگی یکنواخت و خسته کننده نداشته باشم.

 3. مهدی

  راستش نمیدونم چند نفرتون مثل منید ولی ادم رویا پردازی ام و همیشه از خودم سطح توقع بالایی دارم ولی خب هیچ کاری هم نمیکنم . همیشه بخاطر از دست دادن زمان و بیکاری خودمو سرزنش میکنم ولی انگیزه و اراده تغییر و تلاش کردن رو ندارم . در مورد اینده تحصیلیم هم بسیار بلاتکلیفم و نمیدونم چیکار کنم.😭

  1. ضحی

   احتمالا از دسته ی ادمای فکری انتزاعی هستید تا عملگرا . منم عملگرا نیستم . نه به این معنی که تنبلیم نه . به این معنی که شغل عملی باهامون سازگار نیست . و باید بیشتر سر وقت شغلهای فکری بریم تا عملی . البته در مورد خودم مطمئنم و شما هم باید در مورد خودتون مطمئن بشید.
   برای من این ویژگی رو گفته بود کنترل کن چون زیادی غیر عملگرا بودن خوب نیس . کلا هر چیزی تعادل خوبه

 4. مهدی

  حاحی دارم خواب میبینم؟ چرا همهتون مثل منید؟ بلاتکلیف از اینکه چیکاره بشم و طیف زیادی از علاقه ها رو دارم که نمیدونم واقعا کدومش برای من بهتره و تو کدومش حس بهتری دارم هر چقدر بیشتر فکر میکنم بیشتر گیج میشم . الانم ۳ ماه تا کنکورم مونده(تجربی) و همش فکر و خیال میکنم که مهندسی برای من بهتره یا یا… متاسفانه مطمئنم که اگه رشته ریاضی هم میرفتم این افکار میومد تو ذهنم که تجربی بهتره . به هر حال میریم ببینیم به کجا میرسم

  1. امیر

   بخدا منم همینطورم
   خیلی فکری ام و دنبال اینم که شاید هدف دیگه ای واسه من خوبه
   خیلی اهل عمل نیستم ولی استدلال های خوبی دارم داده ها و اتفاقاتی که روزمره واسم میفته خیلی تجزیه شون میکنم و دلایل ایجاد این اتفاقات رو در میارم و خیلی هم با خودم میگم اگه این اتفاق یه طور دیگه رخ می‌داد چه عواقبی داشت
   در نتیجه وفکر و فکر و فکر و استدلال یابی فقط همین

 5. محمد

  این چیز ها اگر هم واقعیت باشه تا مطالعه مفید نه بری رمان و کتاب های روانشناسی بی معنی بخونی اسمشم بزاری مطالعه
  مطالعه مفید مطالعه ای هستکه یچیزی یاد بده و یا انسان رو در بخشی از جهالت دربیاره تا این شکلی کتاب های خوب مطالعه نکنید این ویژگی ها هیچ بدرد نمیخوره هیچ
  من خودم درد سردرگمی رو چشیدم تا سرتون در یک مسیر به سنگ نخوره مسیر شناس خوبی در نمایین
  خدا نگهدارتون

 6. Tina

  من الان چندین وقته که سر دوراهی مهندسی و پزشکی هستم. و الان تصمیم گرفتم پزشکیرو ادامه بدم و بعد از اون برم سراغ مهندسی! حداقل اگه لیسانس مهندسی هم بگیرم برام قابل ستایشه! میدونم که بهش رسیدم

 7. hossein

  واقعا حس خوبی بهم دست داد
  فکرشو میکردم ادمایی مثل خودم وجود داشته باشه
  همه ما مثل همیم
  چند پتانسیلی ب خاطر کمالگرا بودنمون
  به یه چیز راضی نمیشیم هدفامون خیلی بزرگه
  بدترین چیز اینه که ادم دچار یه بلاتکلیفی خاصه ک هیچی نمیتونه قانعش کنه

 8. Ali

  چقد کپی از من وجود داده اینجا.فک میکردم طرز فکرم با همه فرق داره و جور دیگه ایم کلن از همه لحاظ ولی خب ،خوبه تنها نیستم(اکثرمون هم حداقل یه مدتی میخاستیم بریم مهدسی کامپیوتر یا روانشناسی ولی در راه پزشکی هستیم😂)

 9. مِهرساد

  خب باید بگم یه مش آدم مغرور و لج باز (البته از نظر دیگران که مهم نیس😂)و باحال که زندگی هیجان انگیز و غیر تکراری میخوان هستیم. و حوصله آدمای جدیدم نداریم بشینیم دوساعت باهاشون الکی حرف بزنیم😂🤷‍♀️
  در کل بنظرم بیش از اندازه باحال و خاصیم😎😉منکه افتخار میکنم به داشتن همچین شخصیتی😐😂

 10. ناشناس

  اتفاقا به منم زیاد میگن مغرور و لجباز اما به نظرم اینجوری نیست
  من لجبازی نمیکنم فقط کاری که به نظرخودم درسته رو انجام میدم
  مغرور هم نیستم فقط برای خودم ارزش قائلم و سریع با هرکسی مچ نمیشم
  قبل کنکور خیلی به پزشکی فکرمیکردم اما قبول نشدم رفتم مهندسی کشاورزی خوندم چون به گل و گیاها علاقه داشتم و میخواستم گلخونه بزنم به نظرم کارخوبی بود چون یکنواخت نبود و مستقل بودم… اما بعدا پشیمون شدم … دلم یه چیز بزرگ تر میخواست …
  همیشه به ورزش علاقه داشتم ۱۰ ساله که مربی ام. ولی وقتی کرونا اومد باشگاها تعطیل شد و فعلا باید دنبال یه شغل دیگه ای باشم. برای کارشناسی ارشد و شغل آینده ام، بین برنامه نویسی و mba و کارآفرینی، نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم. بعضی وقتا هم به مهاجرت فکرمیکنم. به استاد دانشگاه شدن و نقاشی هم علاقه دارم. نقاشی رو که استعدادش رو از بچگی داشتم. خلاصه که خیلی سردرگمم …
  چندتا چیز هست که بهشون علاقه دارم و وارد هرکدوم بشم میتونم موفق شم اما چیزی که برام مهمه اینه که از انتخابم راضی و خوشحال باشم و رضایت شغلی داشته باشم.
  همه بهم میگن خیلی از این شاخه به اون شاخه میپری اما من فقط دارم دنبال راه درست میگردم وبرای اینکه پیداش کنم مجبورم یه مقدار وارد اون حیطه بشم و تجربه اش کنم. نمیدونم دیگه کی میخوام راهم رو پیدا کنم ۲۸ سالم شده و حس بدی دارم ……

  1. ضحی

   عه منم مث شمام دقیقا. به چند مورد علاقه دارم و الان سر دو راهی که نه، سر سه چهار راهی ام. شاخه به شاخه زیاد پریدم. و الان ۲۳ سال و خورده ای شده و تصمیم دارم mba بخونم. ولی نمیتونم فقط به اون فک کنم یکی دو مورد یا شاید بیشترم هست که به اونام
   فک میکنم و دقیقا میخوام که کاملا از انتخابم راضی باشم. منم intj ام و ته تهشو دراوردم.

  2. یگانه

   منم نمیدونم که میخوام تو اینده چه شغلی رو داشته باش
   خیلی وقته که دنبال یه شغلم که با روحیات و شخصیتم مطابقت داشته باشه اما متا سفانه نمیدونم چه شغلی برام مناسبه
   گاهی وقتا بین چند تا گزینه گیر میکنم گاهی وقتا هم اصلا گزینه ای پیدا نمیکنم
   اما شبانه روز در مورد ایندم فکر میکنم

  3. میلاد

   سلام،چیزایی که گفتی خیلی شبیه به منه. برای همین پاسخ زدم روی نظرت. من تقریبا استعداد طراحی و نقاشی دارم. ۲۱ سالگی رفتم شغل صافکاری ماشین. اون زمان از استعداد و شخصیت و مسیر شغلی چیزی نمیدونستم.الام ۲۴ سالمه یه شغلی میخام که قابلیت رشد و کارآفرینی داشته باشه. سودش هم خوب باشه و تو مسیر علاقه مندی و استعدادم باشه. فعلا به نتیجه ای نرسیدم. بنظرت با کشاورزی و دامپروری میشه پولدار شد؟

 11. رها

  مشکل من اینه که حتی خودمم نمیدونم چی میخوام…
  من حتی متوجه سوالا نشدم ب طور کامل
  خیلی سر تست وقت گذاشتم ولی ناراضیم …
  به هیچی علاقه ندارم…
  تو همع چیز به طور یکنواخت استعداد دارم …
  میتونم تقریبا همه کاری انجام بدم …
  ولی به هیچ چیز علاقه ندارم …

  1. مهدیه

   منم همینم همه کار رو میتونم انجام بدم اما در نهایت نصفه نیمه ولش میکنم چون علاقه ای ندارم و نمیدونم علاقه ام چیه با اینکه خیلی کلاسارفتمو خیلی چیزا رو امتحان کردم

 12. Nazanin.f

  خیلی خوبه که ی عالمه ادم مثل خودم و دیدم چون با تعداد افراد زیادی که تا الان ملاقات داشتم هیچ کس نبود منو درک کنه الانم نیست
  زیاد با کسی مچ نمیشم از اون جهت بهم میگن مغرور توی ارتباطاتم با دیگران با مشکل مواجه شدم و سعی میکردم با نظاهر خودمو جور دیگه ای نشون بدم که بازم توی خلوتم باخودم با مشکل روبه رو میشدم و حس اینکه نقش بازی میکنم برام سخت بود
  منم امسال کنکور دارم و خانوادگی باید دکتر بشیم منم باید بشم به جراحی مغز و اعصاب و یا جراحی عمومی علاقه خیلی زیادی دارم ولی از جهتی توی هنر و نقاشی و موسیقی فلسفه و منجمله ورزش خیلی مهارت بالایی دارم به تنهایی مدال چندین رشته ورزشی داشتم ولی الان همرو ولکردم نمیدونم چرا
  گاهی شعر میگم و ارزو های خیلی بزرگی دارم خیلی
  ولی یکی از بزرگترن مشکلاتی که به تازگی دارم اینکه در عمل واقعا با مشکل مواجه هستم و کارام عملی نمیشن و اکثرا نصفه میمونن
  و به تازگی بی برنامه شدم دارم عذاب میکشم از این بابت
  در نهایت ممنونم از سایت فوق العادتون بسیار بهم کمک کرد

  1. کوثر

   من هم مثل شما هستم ، امسال کنکور دارم و هنوز هدفم مشخص نیست . والدینم مسیر منو به سمت تجربی هدایت کردن و انتظار پزشکی رو دارن . من هم فرد مستعدی هستم و پزشکی رو دوست دارم ولی واقعا نمیخوام شاهد مرگ و غم افراد باشم ، توی هنر و موسیقی و ریاضیات ام دستی دارم ولی بازهم سردرگم هستم ، اینکه مسیری رو که واقعا بهش علاقه داری رو با انتخاب شخصی پیدا کنی اونقدر ها هم سخت نیست ولی والدین زیادی نگران هستن و تو انتخاب ها دخالت میکنن.
   امیدوارم افراد مسیری رو طی کنن که واقعا از عبور طی اون مسیر لذت ببرن و در آخر به خودشون بگن این واقعا همون چیزی هست که می خواستم.

 13. مهرناز

  بعضیاش راجبم صدق نمیکرد ولی میتونم بگم ٩٠٪؜ کاملا درست بود، کلا خیلی خیلی بیش از حد فکر میکنم بابامم همیشه بهم میگه تو دائم المتفکری جالبتر اینجاست تو هر جمعی هر بحثی که میشه من اطلاعاتم راجبه ش خیلیه و خیلیا خیلی چیزارو ازم مخفی میکنن بلکه من همیشه میدونم و خب وقتی که میگم میدونم اونا مسخرم میکنن میگن اوه تو که همه چیز دانی دانشمند!:/// خب اسکل که نیستم شناخت آدمای دورم برام خیلی سادس حتی اگرم باهوش و پیچیده باشن بعد یه مدت تجزیه تحلیل کردن الگوهای رفتاریشون میتونم بشناسمشون… اگرم کسی منو خوب بشناسه سعی نمیکنه بهم دروغ بگه یا نمیدونم چرا تو دعواها یا گفت و گو های جدی اغلب ازم میترسن و حساب میبرن بلکه من خیلی عادیم نمیدونم چیم ترسناکه😂 و اینکه من با اینکه روابط اجتماعیم خوبه و بلدم تو جمع چیکار کنم ولی خیلی ارادی سمت بیشتر ادما نمیرم چون ازشون خوشم نمیاد میتونم مث کشیدن مو از ماست از همشون یه فاکتور منفی ای بگیرم که اون فاکتور منفی حقیقته نه ایراد الکی. اره قضاوتی ام هستم چون قضاوتام ٩٩٪؜ مواقع درست از آب در میاد و به حسم کاملا اطمینان دارم یجورایی تو اجتماع اینو نمیگم چون بقیه میان و سعی میکنن نصیحتم کنن بگن ادمارو قضاوت نکن:/ خب قضاوت داریم تا قضاوت من مطمئنم اونی که شبیهه منه و اینو داره میخونه متوجه میشه که قضاوتای یه intj قضاوت نیست بیان حقیقته…چون ما توانایی دیدن حقیقت و پس هر موضوعی مخصوصا دیدن چهره واقعی آدمارو داریم!!این خودشیفتگی و از خودراضی بودن نیست… از بیشترین چیزی که تو زندگیم ازش متنفرم فضولی و دخالت بقیه تو زندگی کارامه، اصلا قاطی میکنم زمین و زمانو بهم میریزم تا طرفو نیست و نابود کنم مشکل خودشه خب پا رو دم ادم میزاره وقتی کاریش نداری😂(همچنان یه intj فقط حسمو میفهمه) و ازینم خیلی متنفرم که برنامه ریزیام بهم بخوره توسط کسی یا عاملی…وقتی که مطمئنم واسه تک تک لحظه های زندگیم پلن ریختم مثلا سره همین کرونا خیلی بهم ریخت همه چیم…
  خیلی صحبت کردم(گرچه از دید یه intj خیلیم خوب و عالی نوشتم😂همینی که هست) اونایی که اینو خوندن لطفا بهم بگین نظراتونو شماهم آیا اینجوری این؟ درک میکنین چی میگم؟ راستی من ١٧ سالمم هست.

  1. مارال

   یعنی کیف کردم از نظرت
   خدااییش intj بودن خیلی خفنه ولی گاها برای اطرافیانمون خیلی رو مخی میشیم 🙂

   1. Eli

    توی تست mbti قسمت قضاوتی یا ادراکی بودن، درسته judging به معنای قضاوت کردن ترجمه میشه اما منظور این نیس که کسی که این تیپ شخصیتی رو داره، همه رو قضاوت میکنه و در مورد همه نظرمیده. بلکه بیشتر به معنیه ساختارگرا بودن یا ملاحظه کار بودن هستش. یعنی توی سبک زندگیت یا برنامه ی زندگیت ، آدمه منعطفی هستی یا آدم محکم و غیر منعطف

    1. Nazanin

     راستش از اینکه میبینم این همه آدم شبیه من هست خیلی حس خوبی ذارم چون همیشه فکر میکردم ادم عجیب غریبی هستم و کلا نباید به دنیا میومدم و هیشکی مث من نیست اول اینکه نظر بقیه خیلی برام مهمه یعنی نظر منفی یه نفر نسبت بهم میتونه کل هفته مو خراب کنه و حتی باعث بشه گریه کنم دوس دارم همه ازم راضی باشنو تعریفمو کنن واسه همین همیشه کاری که مامان بابام گفتنو انجام دادم مثلا توی درسا همیشه خواستم مامان و بابام بهم افتخار کنن یا جلوی فامیلا همیشه مودب و اروم بودم تا بقیه دوسم داشته باشن ولی الان که ۱۵ سالم شده حس میکنم کل راهو اشتباه اومدم فکر میکنم خود واقعیم رو نکیشناسم و نمیدونم چی راضیم میکنه وقتی میخوام تصمیم بگیرم همش به بقیه نگاه میکنم و البته از این که اینطوری ام خیلی بدم میاد حس میکنم احساساتم رو از دست دادم چون همیشه باب میل دیگران رفتار کردم وقتی کوچیک بودم خب منم مثل بقیه بچه ها دوس داشتم بازی و شیطنت کنم ولی تا یه نفر میگفت بسه ساکت شو مگه بچه ای میترسیدم نکنه دیگه دوسم نداشته باشن و ازم تعریف نکنن واسه همین احساساتم شور و هیجانم و کلا همه چیمو پنهان میکردم حتی وقتی ناراحت بودم خودمو خوشحال نشون میدادم راستش اونموقع فکر میکردم چقدر باهوشم که میفهمم باید چجور رفتار کنم که مورد قبول بقیه باشم و فکر میکردم کارم درسته ولی الان با خودم میگم چقدر احمق بودم حس میکنم الان خیلی ضعیف و بی اراده م مدتیه حتی نمیتونم با برنامه ریزی درسیم جلو برم و اراده شو ندارم و هروقت میبینم بقیه به برنامه دارن واسه کاراشون یا بهم میگن مثلا فلان کار و کردن و میبینم خوشحالن به حال خودم گریه م میگیره و بدترین قسمتش اینه که حتی نمیتونم این حسم و پریشونی و سردرگمیم رو با کسی درمیون بزارم چون میترسم چون همیشه خودمو یه ادم قوی و محکم که هیچ چی واسش مهم نیست نشون میدادم میترسم بقیه من واقعی رو ببینن فقط میدونم که زیاد گریه میکنم و چندبار با مامانم درد و دل کردم ولی بهم میگه فقط خودت میتونی به خودت کمک کنیولی واقعا چیکار کنم اینکه از بچگی واسه دیگران زندگی کردم و الان حتی نمیدونم چی خوشحالم میکنه و باید چه شغلی داشته باشم و اصلا رشته تجربی که میخونم مناسبمه یا نه حس میکنم فقط یه ادم ضعیفم که تحت تاثیر بقیه قرار میگیره و هیچ هدفی نداره
     راستش یه مدت کتاب نیمه تاریک وجود رو خوندم تا راهی واسه بهتر کردن حالم پیدا کنم این کتاب میگفت اولین قدم پذیرفتن خودته منم سعی کردم خودمو بپذیرم و دوست داشته باشم ولی این باعث شد تنبلی هام توی درس رو کنار نزنم و یه مدت تلاشم خیلی کم شد و افت تحصیلی کردم و منی که همیشه معدلم بیست بود کلی نمره ۱۸ و ۱۹
     گرفتم و الان واقعا نمیدونم چیکار کنم هیچ کس منو نفهمید ولی فکر کنم شماها درکم کنید چون تیپ شخصیتی intj ایم اگه کسی راه خوشحال بودن تیپ intj که هیچی راضیشون نمیکنه رو میدونه بگه🥺

     1. A.r

      سلام. گمانم دسته ما همیشه خوشحالی دیگران رو در نظر می گیرن تا راحتی و آسودگی خودشون. چیزی که مهمه اخلاقیات ناپسند باید عوض بشن مثل تنبلی چه دیگران خودششون بیاد چه بدشون بیاد. قبول تنبلی قبول کردن خود آدم نیست! ما که از اول تنبل نبودیم یک سری افکار و شرایط باعث شده تو این راه قرار بگیریم. هر تیپی که باشیم باید با تحقیق اصلاحگر خودمون باشیم…

      و اینکه از رشته مورد نظرو علاقتون غافل نشین. فردا شما میخواد سرکار برین نه پدر و مادرتون. با اونها صحبت کنید و توجیهشون کنید اگر این کار رو کردید و جواب نگرفتید موضوع رو براشون بهتر باز کنید و از روش دیگه ای استفاده کنین.

      چون نظراتون اکثرا شبیه خودم بود گفام شاید بشه کمک کنم.

      امیدوارم موفق باشین

  2. مهران

   من چند تا رشته تحصیلی عوض کردم و چندتا شغل، بعد به این نتیجه رسیدم که من به یک شغلی احتیاج دارم که همه اون شغل ها که بهش علاقه دارم توش باشه تا کسل کننده نشه برام، فکر میکنم تحصیلات دانشگاهی بدرد تیپ من نمیخوره چون مطمئنم خودم اگر تحقیق کنم صد برابر بهتر از این استادهای دانشگاه میتونم باشم تو اون زمینه و اونها فقط یک چیزی که خوندنو به اشتراک می‌گذارند به درست و غلطی ش هم کار ندارند فقط سطح توقع یک عده خود خوا هو میبرند بالا که تو عمل بدرد هیچ کاری نمی‌خورند آخرم خودم باید دست بکار بشم 😂🤘

  3. مریم

   سلام دوست عزیز، امروزی که دارم این پیام رو مینویسم نمیدونم کجا هستین یا دارین چی کار میکنین، من الان ۲۲ سالمه و اندک مدتی از جواب تستم میگذره که برای اولین بار تو عمرم اومدم و دارم پیام‌های بقیه رو میخونم، البته اصلا تاحالا نمیدونستم بخش نظراتی هم تو همچین سایت‌هایی وجود داره😄😂، داشتم پیام همه رو میخوندم و….
   خب میشه گفت همه تقریبا خیلی شبیه هم مینوشتن، تا اینکه رسیدم به پیام شما، از همون اولش خیلی خیلی کامل و دقیق در مورد روحیاتتون نوشتین که میدونم از کجا نشات میگیره، از اونجایی که خودمم تو کل زندگیم همیشه به شناخت خودم و اطرافیان خیلی خیلی توجه داشتم و…
   خب، همین موضوع باعث می‌شد خیلی زیاد در مورد حداقل شخصیت خودم بدونم. ولی به اواسط پیامتون که رسیدم حس کردم خیلی باید سنتون کم باشه که خیلی اتفاقی متوجه شدم سنتون رو تو پیام گفتین و حدسم درست از آب دراومد، منم تو سن شما دقیقا همین طرز تفکر رو داشتم الان یه مدتی میشه که دارم این حالت رو در خودم کمرنگ میکنم، چون تو دراز مدت تو نحوه ارتباط با آدما و کنارشون موندن داشتن همچین روحیه‌ای خیلی بده، اینکه از بالا به آدما نگاه کنی، حتی با وجود اینکه حق باتو باشه و همه پیش‌بینیات در مورد آدما درست از آب دراومده باشه، خیلی بده، خلی خیلی بد، میدونم شاید خیلی برداشت‌های دیگه از حرفام بکنی ولی من این پیام رو نه برای اون هدفها و نه نشون دادن اینکه یه چیزی، البته اگه اینطوری فکر کنی، از تو بیشتر میدونم نوشتم، این پیام رو فقط به خاطر خود خودت نوشتم اینکه زودتر از من به این بلوغ فکری برسی، نمیدونی چه حال خوبی داره که نسبت به آدما بزرگمنشانه فکر کنی و اگه کارای اشتباهاتی میکنن یا چیزایی که میگن و تو حتی میدونی که اشتباهه به دل نگیری، البته نه اونقد که به خودت هم صدمه بزنی، خودت میدونی متر و میزان‌ چقدره، ناسلامتی همزادیم. اینم میدونم که الان با خودت میگی من به آدما از دید بالا نگاه نمی‌کنم و باید بگم میدونم جانم، منم میدونم به اون معنی که همه میدونن تو رفتار نمیکنی، دیگه خودت باید سرنخ رو تا حالا گرفته باشی.
   مخلص کلام، میخواستم بگم که تو خیلی جلویی ولی باید بدونی که همه چی تو این جهان باید به تعادل برسه و اگه تو بتونی تو اخلاق و روحیات خودت تعادل رو برقرار کنی بدون که بازی رو بردی.
   متعادل بودن راز کمال انسانِ
   امیدوارم تو زندگیت موفق باشی و خدا بهترین‌های که فکر میکنی رو در راه خیر و صلاحت قرار بده تا بهشون برسی.
   و در پایان خطاب به کل جمع، چاکرتونیم و از اینکه این همه خواهر برادر روحی پیدا کردم به شدددددت خوشحال و خوشوقتم، دم همتون گرم، بوس به کلتون
   در آینده‌ای نه چندان دور انیمیشن‌های من رو ببینید، من برعکس همه شما اول زدم تو خط مهندسی و الان هم میخوام تو عرصه هنر فعالیت کنم، شاید خاصترین جمع شما من باشم😎😂😂😂

  4. یه آدم..

   حاجی دندونام ریخت اصن..شاعر می فرماد عشقم من تو شدم یا تو منی…(حالا اون عشقم اولشو بیخیال شین بنظرم..)
   من کلا حس ششمم خفنننننه و اینکه فقط یه دوست دارم ولی اون دیگه خیلی باهام صمیمیه و کلا خیلی با هم اوکییم(همونم فامیل حساب میشه:|)و خیلی مارموزه(ENTP ئه)هیچکس غیر از خواهرش نتونسته بشناستش ولی من شناختمش..قرار بود شخصیتشو بهش بگم که یهو کلمات انگار از عمق وجودم درمیومدن و هیچوقت به این موضوع فکر نکرده بودم ولی کاملا درست گفتم شخصیتشو انگار درونشو میدیدم
   یا مثلا یارو داره تو تلویزیون حرف میزنه من یهو یه کلمه به ذهنم میاد بعد طرف همون کلمه رو میگه..!!
   از این چیزا دیگه
   آدمی هستم که حاضر نیس به هیچ قیمتی غرورش شکسته شه

   1. مریم

    بله بله نظر لطفتونه
    وی از ناکجا آباد پیام کاملا نامرتبط را به خود میگیرد😐😂😂
    حالا جدا از شوخی اسم شما بسیار زیباست😍

  5. امیر

   واقعا همینطوره
   فهمیدم کسایی مثل من هست
   منم خیلی ریزبینم و اطلاعات خوبی دارم درحالی که بقیه فکر میکنن خیلی از اوضاع باخبر نیستم
   حس خوبی دارم از اینکه میبینم هستن افرادی که مثل من فکر میکنن

  6. دختر ناشناس

   سلام جالبه بگم مهرناز خانم تو همسن منی و تک تک کلمات تو را قشنگ درک میکنم همیشه حس میکردم عجیبم یا دیوانه هستم ولی وقتی پست های شمارو خوندم تازه فهمیدم یه intjهستم و به خودم افتخار میکنم.

 14. mahsa

  خیلی برام جالب بود چون خیلی دقیق برام اومد واقعا خوشم اومد و خیلی خوشحا شدم ک چقدر ادمای مثل من زیادن

  1. مرتضی

   جالبه آدمهایی که نمیتونن درک بالای ما رو درک کنن مغرور خطابمون میکنن ، از من به همه شما دوستانم توصیه که اگه ایمان دارید نظر و کارتون درسته کنارش ندارید به خاطر اینکه دیگران درکش نمیکنن، یادمه هم اتاقی یه شب یه مسئله مطرح کرد پاسخ درست رو پیدا کردم و ارائه دادم اما اون بنده خدا اصلا درک نمی کرد قضیه رو و اصرار داشت که من اشتباه میکنم آخرش هم بهم گفت مغرور مغرور مغرور مغرور و پتو رو کشید رو سرش و خوابید 🙂

 15. بماند...

  سلام.درحقیقت ما چقدر شبیه همیم.من دانش آموز سال دوازدهم تجربی هستم.هدفم دندانپزشکی هستش.البته ب پزشکی بیشتر از دندون علاقه دارم ولی چون از اول ابتدایی آدم تک بعدی نبودم٬احساس میکنم برم پزشکی تک بعدی میشم.بگذریم…خواستم بگم درحال حاضر تو دیپلمم موندم.سه روز دیگه امتحانت نهایی شروع میشن و من از دروس دوازدهم تقریبا میتونم بگم چیزی نخوندم…تا حالا هدفم از درس خوندن همین رسیدن ب قله و خوشحال کردن خانواده و آینده شغلی و اجتماعی عالی و درنهایت خدمت ب خلق بوده…اما الان تو حساس ترین لحظات زندگیم دارم ب این فک میکنم ک درس خوندن و تلاش کردن واسه هر چیزی ک باشه ارزش نداره مگر ب خاطر خدا…و چون نمیتونم ب خاطر خدا درس بخونم کلا گذاشتمش کنار تازه تصمیم گرفتم امتحانات نهایی رو هم ندم و ب عبارتی قید دیپلم رو بزنم.اما هیچ کاری نمیتونه بیشتر از درس خوندن بهم حس مفید بودن و آدم بودن بده.شمایی ک مثه منید یا من مثه شما میتونید راهنماییم کنید ک دقیقا چمه؟؟هرچی خودم تحقیق میکنم ک ب چیزی نمیرسم…

  1. saba

   الله اکبر تو چقدر منی !!
   منم زیاد تحقیق کردم نفهمیدم چه مرگمه!
   ببین من بعد از یک ماه تفکر و تعقل!!! چون خیلی برای کنکور خونده بودم تصمیم گرفتم راهمو ادامه بدم بعد از دوماه که کنکور دادم اونموقع تصمیم بگیرم چکار کنم اینطوری یا ادامه تحصیل میدم یا نمیدم ولی اگه ولش کنم بعدا نظرم عوض بشه راه تغییر ندارمو کلا دهنم سرویس میشه دوماه ته تلاشمو میکنم بعدش میتونم تصمیم بگیرم که اینو میخوام یا نه الان موقع خوبی برای تصمیم گیری نیست چون وقتشو ندارم فرصتای زندگیمم ازدست میدم دوماهه دیگه ممکنه من پزشک باشم هرچند که قصدم درنهایت دانشمند شدنه یا کلا درس و ول میکنم میرم سراغ فلسفه ولی حداقل اونموقع دستم بازه و مجبور به انتخاب نیستم به خواست خودم انتخاب میکنم

   1. پوی

    تقریبا همه ی دیدگاه ها رو تا اخر خوندم و تو بعضیاشون احساس کردم دگر منم تو جهان موازی اینو نوشته.کلا تو کار با کامپیوتر خوبم یعنی باینری بودن برام جذابتر از صحبت کردن در مورد چیزهای جذاب برا بقیه اس.معمولا مرحله ی اخر اطلاعات اطرافیان و آدمایی که میبینم و حرفاشون میشنوم رو گذروندم ولی شنونده ی خوبی ام و به همه انرژی مثبت و حس خوب میدم ولی در مجموع حالشونو ندارم مگر اینکه کسی که واقعا تو کارش خفنه و عالیه رو ببینم اونوقت برام جذابه.در رابطه با اشنایان و فامیل سنم کم بود جمع رو دست میگرفتم ولی الان ساکت ترین فرد تو اشناها و فامیل هستم خیلی کتاب خوندم و میخونم(کسب وکار و توسعه فردی) حافظه تصویری فوق العاده ای دارم کسی که دنبال جوابه میاد طرفم در صورتی که خودم کامل سوالم!
    البته نه که خیلی فهمیده و فیلسوف باشم چون بعضی وقتا کارایی میکنم که از شروع کاملا معلومه کار اشتباهیه ولی بعد نتیجه متوجه میشم اشتباه بوده.وحشتناک دنبال موفقیتم.دارم یاد میگیرن کمالگرا نباشم بشدت مینیمال بودن حالمو خوب میکنه و همیشه تویه دو تصمیم که آینده ی مختلفی رو رقم‌ میزنه غرقم.الانم بین جهانگردی و برنامه نویسی نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم.

    میتونم ساعت ها به اسمون نگاه کنم و از هر لحظش لذت ببرم.هیچوقت فکر نمیکردم انقدر آدم تقریبا شبیه دور هم باشیم
    اکثر افراد فکر میکنن ما میخوایم کنترلشون کنیم در صورتیکه میخوایم کمک کنیم و موفقیت بقیه خیلی حالمونو خوب میکنه

  2. ما ذcv

   منم ظاهرا یه intj هستم و نتیجه هر کاری برام مهمه مثلا درس خوندن و اینکه بگه از طریق درس خوندن میتونی پولدار شی و موقعیت اجتماعی بدست بیاری برام مهم نیست تو میگی من میخوام برای خدا درس بخونم اما پس چرا رهاش کردی ما چند تا توی این کشورمون شهید دانشمند داریم به گقته خود امام زمان اینجا ینی کشور ما شیعه خان حضرت هست پس ما هر کاری کنیم که باعث پیشرفت این کشور بشه باعث زمینه سازی ظهور شدیم به ۷ یا ۸ میلیارد انسان روی کره زمین خدمت کردیم درسته توی کشورمون ممکنه یه جاهای برای تحصیل به مشکل بربخوریم ولی من مطمئنم اگه واقعا هدفمون خدمت به امام زمان و کشورمون باشه در واقع داریم برای خدا درس میخونیم به گفته حضر اقا جهاد کردیم

   1. yasamin

    منم یه intj هستم ولی برخلاف شما اصلا به خدمت به شخصی و حتی خود کلمه خدمت فکر نکردم و کمک رو ترجیح میدم!!!
    درضمن پیرو حرف هیچ بشریم نیستم مگه اینکه حرفش کاملا منطقی و صادقانه باشه!

    1. یه آدم

     آقا منم همین رو می گم..حرف دل منو زدی..زیاده روی نکنید دیگه..مستقل باشین هی نگین پیرو فلان کس هستم و اینا بی‌خیال دیگه شل بگیرید یه کم فکرتون و باز کنین منطقی باشین خدمت دیگه چه کوفتیه.
     اصلا چه دلیل منطقی ای داره که بی چشمداشت به آدم ها کمک کنی و اسمش رو هم بذاری خدمت مگه بدهکاری به مردم..دو زار منطقی باش خودت فکر کن به شست‌وشو های مغزی اینا توجه نکن مستقل باش

 16. sakura

  ممنون برای مطالب مفیدتون
  خب من یه intj و واقعا به خودم میبالم و عاشق تیپ شخصیتیمم هرچند که عجیب غریب باشم
  من امسال انتخاب رشته دارم و الان بزرگ ترین مشکل زندگیم همینه
  چون به سه رشته مدریت اقتصاد و روانشناسی علاقه دارم فقط مشکلم اینکه من خیلی درونگرا و خجالتیم یعنی کلا ن علاقه ن توان ارتباط با دیگرانو دارم
  میشه در این زمینه کمی راهنمایی کنین که کدوم شغل برام مناسب تره ممنون

 17. aram

  سلام‌ منم سال ۵ پزشکیم. و ۵ تا سایت مختلف تست دادم و تو همشون همین تیپ‌ شخصیتی بودم..
  به نظرم کلی تخصص خوب هس واسه تایپ ما و هم اینکه ما تو تشخیص و پاتولوژی از بقیه بهتریم و تو درمان و فارماهم به شخصه از بقیه قویترم ( اصول پزشکی برپایه تشخیص و درمانه) . از همه مهمتر اینکه درسته که زیاد تو جمع راحت نیستم ولی در بالین بیمار و ارتباطات دونفره و درک ادما قویتریم.
  فقط برا مورنینگا و ارائه های جمعی مشکل دارم ک اونم با تسلط کافی استرسم کم‌ میشه..
  در کل واسع پزشکی واقعا دستمون بازتره..

  1. الناز

   سلام منم سال ۲ پزشکی هستم و بعد از کلی سردرگمی تصمیم گرفتم به خودشناسی بیشتری برسم و نظرات بیشتر دوستانو خوندم .
   خیلی خوشحال شدم که خوندم این رشته به تیپ شخضیتی من میخوره و تو تشخیص و درمان از بقیه جلوتر هستیم من این پیامو واستون نوشتم تا بتونم کمک بگیرم ازتون .
   من به خاطر کرونا خیلی خونه نشین شدم و این خیلی اذیتم میکنه . همش دنبال یه کاری هستم که سرگرم بشم ولی متاسفانه هیچ کاری تا الان پیدا نکردم . اطرافیان و خونوادم میگن تو این ترم علوم پایه داری و درس بخون ولی جدیدا اصلا حوصله درس خوندن ندارم . وقتی تایم امتحان بشه می خونم و نمراتمم خوبه ولی بقیه روزا حوصله درس خوندن ندارم و حتی حوصله فیلم دیدن و کتاب خوندنم ندارم در حالی که قبلا خیلی علاقه مند بودم بهشون . ببخشید صحبتم طولانی شد . میخواستم بپرسم نظر شما در این مورد چی هستش و این طبیعیه ؟

 18. Me

  وای خدایا چقد آدم مث من!!!! نمیدونم شما از این تیپ ش راضی هستین یا نه ولی حس خوبی بهم دست داد وقتی نظراتتونو خوندم. خب باید بگم من تک تک جنبه هاشو دوست دارم و بینهایت عاشق قوانین و خلاقیت های خودم هستم و بنظرم بزرگترین نقطه قوت ما توانایی بالامون توی حل مشکلات با در نظر گرفتن همه موانعه . خیلی هم بهم گفتن لجباز ولی اتفاقا من لجبازی خودم رو دوست دارم چون اینجوری راحتم. ما ایده های بزرگی داریم و عملیشون میکنیم.

  در ضمن خودم به شخصه از افراد دورو برم و حرفا و کاراشون ضربه خوردم و از یه جایی به بعد دیگه برای نظر دیگران زندگی نمی کنم آقا اصن اگه قراره عیبو نقصمو بدونم و اصلاح کنم چه کاریه به بقیه گوش کنم خب میرم مشاور.😄

 19. دارا

  اگر تیپ شخصیتی intj هستید میتونید تو گروه تلگرام زیر عضو بشید و با ادم های مثل خودتون صحبت کنید
  MBTI_intj

 20. fateme

  من این تستو دادم همش درسته الا اینکه من درک تئوریم افتضاحه با وجودی که آدم منطقی ای هستم 😐
  نمیدونم شاید تفسیرم اشتباهه ولی مردم فکر میکنن خیلی مغرورم در صورتی که تو بیان افکارم مشکل اساسی دارم تو برین استورمینگا معمولا اگ میزبان نباشم نمیتونم حرفی بزنم ولی هزار جور فکر میاد تو ذهنم و ایده های زیادی برای کارای مختلف دارم با اینحال به عقیده دیگران عجیب هستم 😐

 21. نیلوفر

  من این تیپ شخصیتی رو دارم و خیلی اذیت میشم چون دیگران فکر میکنن خیلی مغرور و لجبازم. ولی خب بدون اینکه متوجه بشم بعضی ها رو از ارتباط اجتماعی حذف میکنم اونم چون فکر میکنم به دردم نمیخورن. مثلا تو محیط کار بعضی ها رو نمی بینم و سلام نمی دم نمی تونم ارتباط برقرار کنم و اگه کسی دوستم نباشه و اشتباهی انجام بده به شدت تنبیهش میکنم.

 22. علی

  سلام نمی‌دونم اما چندین بار تو سایت های مختلف تست شخصیت شناسی انجام دادم و هر بار به همین نتیجه رسیدم.من رویاهای خیلی بزرگی دارم اما هم از نظر درسی قدرتمندم و هم از لحاظ مهارتی.اما من فرصت دادم به خودم اگه هفت ماه دیگه نتیجه‌ی خوبی از توانایی درسی نگرفتم به سمت مهارتم پیش برم که البته چند بار نتیجه‌ی خوب ازش گرفتم.به امید جهانی با جمعیت کم و مردمانی خردمند و عاری از جهل.

 23. مهتاب

  سلام. ممنون از مطالب جامعی که در مورد MBTI گذاشتید. ببخشید این نظر من درمورد این موضوع نیست ولی چون الان داشتم این مطالب رو میخوندم اینجا میذارمش. من مدتهاست سایتتون رو دنبال میکنم و این آلارم که هر بار میاد ببخشید مزاحم خوندنت شدم و اگه میخوای ایمیلت رو بذار واقعا annoying هست. فقط خواستم به عنوان یه خواننده همیشگی وبلاگ نظرم رو گفته باشم شاید به کارتون بیاد 😉

  1. حسین

   سلام
   عجیبه و غریبه .. تمامی شماها در موردی به من شباهت دارید. دیگران تصور می کنند ما مغروریم !!!! این چه تیپ بیخودیه ما داریم .. 😑

   1. tarannomhastam

    سلام🖖
    ممنون از مطالب خوبتون:)☘
    منم تیپ شخصیتی معمارم 😻
    کلاس یازدهم ورشتم ریاضی
    ولی هنوز نمیدونم رشته دانشگاهی چی رو انتخاب کنم که با شخصیتم مناسب باشه دوسش داشته باشم وتوکارم موفق باشم😑

  1. Ăriana

   جالبه تقریبا مث همیم
   درسته همه فکر میکنن خیلی مغروریم ولی خب ما دنیای خاص خودمونو داریم که هرکسی نمیتونه درکش کنه
   من خیلی به عمق به موضوع نگاه میکنم و حس ششم خیلی قوی دارم احساس علاقه خاصی به دیگران ندارم و از کسایی که سطحی نگرن و همش در حال قضاوتن و زندگی تکراری و خسته کنندع دارن خیلی بدم میاد .
   همیشه دنبال یه زندگی متفاوتم و عاشق کتاب خوندن و موضاعات ماورایی و تحقیق و تجزیه و تحلیل و کشف چیزای جدید هستم
   مرسی از مطلب مفیدتون 😇

 24. Akbarzadeh

  سلام،من امسال در حال انتخاب رشته هستم با رتبه ۳۰۹۰.
  من علاقم مهندسی کامپیوتره (بر اساس شناختی که از خودم دارم و چیزایی که در مورد این رشته خوندم میگم).اما پدرم معتقده این رشته کار نداره چون ما تو شهرستانیم و بعد از فارغ التحصیلی نمیتونم تو شهر های بزرگ تنها بمونم و اونایی هم که به جایی رسین تو این رشته سرمایه زیاد داشتن و تونستن یه جایی رو داشته باشن تا بتونن توش مرتبط با رشتشون کار کنن یا اینکه تو شهرای بزرگ زندگی میکردن.از اونجاییکه ما از این پولا نداریم و تو شهرستانیم این رشته برا من مناسب نیست و بهتره برم دبیری.

 25. آناهیتا

  من دانش آموز رشته تجربی هستم و هدفم پزشکی هستش اما در این مطالب گفته شده راجب شغل آینده ی من چیزی نگفته بود اگر میشه راهنماییم کنید
  ممنون ?

  1. عارف

   سلام
   من دقیقا این تیپ شخصیتی رو دارم و الان دانشجوی سال ۴ پزشکی هستم
   اگر بگم کاملا راضی هستم دروغ دادم باید بگم نسبتا راضی هستم
   تو این مدت ۴ سال امکان داره ی چیز شما رو خیلی اذیت کنه اونم روزمرگی و انجام کار های تکراریه مثلا هر روز صبح باید بری کلاس تا عصر حتی پنجشنبه و گاهی جمعه هر روز ی سری میان حجم زیادی از مطلب رو میگن و پس از اون ترم شما باید اونا رو امتحان بدید وارد بیمارستان که شدید ی کم بهتر میشه اما باز هم کارای تکراری هستن
   اگر فردی هستید که حوصله نداری و صبرت کمه بدردت نمیخوره
   اگر از کمک کردن به دیگران لذت میبری مفیده برات
   اگر خیلی درونگرا باشی بدردت نمیخوره
   در آخر هم این رو بگم که من سال اول میخواستم رشتم رو عوض کنم و برم دندون الان خیلی خوشحالم کا این کار رو نکردم چون باز دستم بازه که ی تخصص که علاقه دارم رو ادامه بدم و اون کلیشه ای بودن دندون رو نداشته باشه
   موفق باشید

  2. WOLFENSTEIN

   سلام … به نظر من ترک تحصیل کنین شما … خواهش میکنم رحم کنین به آیندگان … وقتی متوجه این موضوع نشدید … وای به حال بیماراتون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *